Avaleht Kunst Kunstioksjon HAUS GALERII SÜGISOKSJON! Linda Kits-Mägi avab lillemaailma ilu selle lihtsuses
HAUS GALERII SÜGISOKSJON! Linda Kits-Mägi avab lillemaailma ilu selle lihtsuses

HAUS GALERII SÜGISOKSJON! Linda Kits-Mägi avab lillemaailma ilu selle lihtsuses

Linda Kits-Mägi Lilled sinises vaasis 1950-1960. õli, lõuend 60 x 73 cm (raamitud)
Linda Kits-Mägi. Lilled sinises vaasis
1950-1960. õli, lõuend 60 x 73 cm (raamitud)

Haus Galerii sügisoksjon toob kunstihuviliste silme ette üle poolesaja silmapaistva teose nii Eesti kunsti varasemast ajajärgust kui ka uuemast moodsa kunsti perioodist. Linda Kits-Mägi õlimaal “Lilled sinises vaasis” (1960) rabab oma lihtsusega — sellel on justkui lapsekäega korjatud lillekimp, mille ema on asetanud vaasi.

Linda Kits-Mägi (1916-1990) on ilmselt üks tuntumaid Eesti naiskunstnikke, impressioniste. Kunstihariduse sai ta „Pallases“ aastatel 1934-1943 Ado Vabbe õpilasena, sealt pärinevad ka tema “pariislikud maalivõtted” ja samas õppeasutuses kohtas ta ka oma abikaasat ja töö- ning mõttekaaslast Elmar Kitse. Vaatamata sellele, et töötati tihtipeale sõna otseses mõttes külg külje kõrval on Linda Kits-Mägi suutnud oma loomingus säilitada stiililise iseseisvuse nii maalilaadis kui kujutatavates teemades.

Natüürmort ja lilled on alati olnud tema maalide armastatud kujutamisaineks. Kunstnik ise on tunnistanud, et ta süvenes tööprotsessi alati väga tõsiselt ja et tema teostele omane improvisatsioonilisus on pingsa keskendumise ja põhjaliku eeltöö tulemus.

Kõnealune maal torkab silma oma rahuliku ent optimistliku olekuga, kus kunstnik on ilmse naudinguga edasi andnud lihtsate asjade võlu, tema käsi on liikunud kiirelt ja täpselt. Helge, kesksuvine valgus, laual olev pisut volti tõusnud valge linik (ilmselt on kunstnik õiget rakurssi otsides vaasi laual keeranud) ja sinise vaasiga kontrastis olevad õied loovad puhta ja rõõmsa meeleolu. Oli ilus suvepäev.

30. oktoobril algusega kell 18.00 läheb Haus Galeriis aadressil Uus tänav 17, Bremeni käigus, enampakkumisele suurejooneline valik Kodu- ja Välis-Eesti nimekaimate autorite teoseid. Töödega saab galeriis tutvuda juba praegu.

Rohkem infot leiab Haus Galerii koduleheküljelt!

Järvi Pust

LEAVE YOUR COMMENT

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga