Home Eesti elu HEA KOOSTÖÖ TULEMUS I Tallinnas valminud Liiva tunnelid on hea näide omavalitsuse ja ettevõtete koostööst
HEA KOOSTÖÖ TULEMUS I Tallinnas valminud Liiva tunnelid on hea näide omavalitsuse ja ettevõtete koostööst

HEA KOOSTÖÖ TULEMUS I Tallinnas valminud Liiva tunnelid on hea näide omavalitsuse ja ettevõtete koostööst

Eile avati Eesti Terviserajad SA, Tallinna linna ja teiste partnerite koostöös valminud järgmine etapp pealinna terviseradasid ühendavast kergliiklusteede võrgustikust, Tallinna ringist: Liiva raudteejaama ja Vabaduse puiestee tunnelite kaudu saab turvaliselt rattaga lennujaamast Nõmmele ja edasi Õismäele sõita.

Foto: Magnus Heinmets

SA Eesti Terviseradade nõukogu liige Hando Sutter sõnas eile tunnelite valmimise tähistamiseks korraldatud spordipiknikul, et Eesti Terviseradade eesmärk on anda oma panus, et eestimaalaste tervena elatud aastaid oleks rohkem. “Selleks, et Eesti inimestel oleks terve keha ja terve vaim, on vaja igaühe panust. See ei ole ainult riigi asi, vaid meie kõigi teha. Heas koostöös saame luua võimalusi, et eestimaalastel oleks kodu lähedal mugavad liikumisvõimalused. Valminud tunnelid ning terviseradu ühendav kergliiklusteede võrgustik  on väga hea näide ja eeskuju sellest, kuidas ettevõtted ja kohalik omavalitsus on pead kokku pannud ja andnud oma hea energia selle nimel, et inimestel oleks rohkem võimalusi tervisespordi tegemiseks,” lisas Sutter.

Foto: Magnus Heinmets

Tallinnas on kuus terviserada: Nõmme-Harku, Pirita, Järve ja Merimetsa, Pae pargi ja Õismäe raba terviserada ehk kokku pea 40 km hooldatud terviseradu, mida külastati eelmisel aastal kokku üle  2 miljoni korra. Abilinnapea Vadim Belobrovtsev sõnas, et 2 miljonit on külastuskorda väga muljetavaldav tulemus. “See tähendab, et inimesed väärtustavad kodulähedasi terviseradu, mida kinnitab ka inimestelt saadud positiivne tagasiside. Teisalt soovivad linnaelanikud aga veel enam liikumisvõimalusi kõikjal üle linna, mis tähendab, et peame selles suunas ka edaspidi tegutsema,” lisas abilinnapea.

Foto: Magnus Heinmets

Tallinna Strateegiakeskuse andmete kohaselt on seitsme aastaga kasvanud pealinnas liiklevate ratturite hulk neli korda, mis loob vajaduse uute kergliiklusteede järele, kus on ohutu liigelda nii ratturitel kui ka jalakäijatel. Kui n-ö eraldiseisvaid kergliiklusteid on pealinna linnaosades rajatud enam kui kümme aastat, siis viimasel paaril aastal on Eesti Terviseradade ja Tallinna linna koostöös valminud mitmeid linnaosasid ja roheluses asuvaid terviseradu ühendavaid kergliiklusteede lõike ja tunneleid.

Eile toiminud Spordipiknikul tutvustasid pealinna uusi liikumisvõimalusi Tallinna abilinnapea Vadim Belobrovtsev, Eesti Terviserajad SA nõukogu liige Hando Sutter ning Eesti Terviserajad SA juhataja Assar Jõepera. Lisaks andis  Vasaloppeti suusamaratoni võitja ja Sparta suusatreener Raul Olle algajatele rulluisutajatele näpunäiteid, räägiti ohutusest rattaga liiklemisel ning proovida sai tasakaaluliinidel käimist.