1. Avaleht
  2. Eesti elu
  3. IRL juhiks valiti Helir-Valdor Seeder
IRL juhiks valiti Helir-Valdor Seeder

IRL juhiks valiti Helir-Valdor Seeder

Isamaa ja Res Publica Liidu (IRL) suurkogul valiti täna uueks erakonna esimeheks Helir-Valdor Seeder, tema poolt hääletas 322, Kaia Iva poolt 304. Kokku väljastati 643 valimissedelit, hääletuskastis oli 632 sedelit, kehtetuks kuulutati kuus sedelit. Aseesimeesteks valiti tänasel suurkogul Viktoria Ladõnskaja, Andres Metsoja ja Siim Kiisler.

Eestseisusesse valiti Tunne Kelam, Tarmo Kruusimäe, Urmas Reinsalu, Riina Solman, Raivo Aeg, Kati Kuusk, Sven Sester, Harri Juhani Aaltonen, Priit Sibul, Andres Luus, Marko Pomerants, Madis Kübar, Olle Koop, Erik Sandla, Aivar Kokk, Aivar Riisalu, Ann Räämet, Sirle Rosenfeldt, Pipi-Liis Siemann ja Kaspar Kokk.

Aukohtu uued liikmed on Jaanus Barkala, Kerli Elbrecht, Maie Lavrentjeva, Ingrid Mühling, Silvi Ojamuru, Jan Trei, Jüri Trei, Trivimi Velliste ja Avo Üprus.

Revisjonikomisjoni liikmeteks said Riina Kitt, Ants Pauls, Andrus Saare, Einar Vallbaum ja Kristjan Ühtid.

Õnnitlused edastas värskele juhile ka riigikogu asespiiker Enn Eesmaa

„Kuigi kumbki esimehe kandidaat ei söendanud kampaania ja valimiste ajal avalikustada missuguseid eesmärke soovivad nad valitsuses läbi viia, leian, et tugeva koalitsiooni püsimiseks peame jätkama ühises vaimus,“ sõnas Eesmaa. Lisades, et Seeder on IRLile tugev juht, kes kõikide ootuste kohaselt viib erakonna praegu valitsevast seisakust välja.
„Varasemad kohalike omavalitsuste valimised on näidanud, et madalat toetust omanud erakonnad võivad valimispäeval saada hüppelise toetajaskonna kasvu, kuid selleks vajab erakond tugevat liidrit,“ tõdes Eesmaa ning kinnitas omalt poolt, et uus esimees on ennast liidrina korduvalt tõestanud nii IRLi volikogu esimehena kui ka põllumajandusministrina mõlemas Ansipi valitsuses.

Helir-Valdor Seeder on Isamaa ja Res Publica volikogu esimees ning olnud XIII Riigikogu I aseesimees. Ta oli põllumajandusminister Andrus Ansipi teises ja kolmandas valitsuses ning täitis rahandusministri kohustusi 21. maist 4. juunini pärast sotsiaaldemokraatidest ministritest vabastamist. Lõpetuseks õnnitles Eesmaa võitjat: „Soovin meie heale kolleegile ja koalitsioonipartner Helir-Valdor Seedrile õnne ja jõudu erakonna juhtimisel!“

Monika Kuzmina Hea sõna saadik, GoodNews looja ja meediapartner