Home Eesti elu Aasta Suurpere 2017! 5000-eurose preemia ja perereisi Kreekasse võitis viielapseline perekond Muru Tartust
Aasta Suurpere 2017! 5000-eurose preemia ja perereisi Kreekasse võitis viielapseline perekond Muru Tartust

Aasta Suurpere 2017! 5000-eurose preemia ja perereisi Kreekasse võitis viielapseline perekond Muru Tartust

Fotod: Tiit Mõtus

Täna toimus Tallinna Loomaaias 13. traditsiooniline Suurperepäev, mille korraldas Eesti Lasterikaste Perede Liit. Suurperepäeval kuulutati välja Aasta Suurpere 2017 konkursi võitja – tiitli ning Bigbanki poolt välja pandud 5000-eurose preemia ja perereisi Kreekasse võitis viielapseline perekond Muru Tartust.

Pereema Kai töötab SA TÜ Kliinikumis pediaater-geneetikuna ning isa Toomas on Eesti Maaülikooli maastikuarhitektuuri osakonna koordinaator ja lektor. Muru peres peetakse tähtsaks, et igaüks saaks hea hariduse ning tunneks oma maad ja rahvast – oluline on ka tegelemine oma huvialadega ja sportliku eluviisi omandamine kogu eluks. Iga laps on kasvanud pisut erinevate huvide ja hobidega ning see on ka pere tugevus ja rikkus.

Muru peres peetakse tähtsaks, et igaüks saaks hea hariduse ning tunneks oma maad ja rahvast.

Pereema Kai töötab SA TÜ Kliinikumis pediaater-geneetikuna

Toomase ja Kai peres on 5 last: Moorits (24), Miina (19), Laurits (16), Marta (13) ja Morten (6). Pere viies ja vanim laps on juba ise oma peret loomas ja elab abikaasaga iseseisvalt. Muru perekonda iseloomustavad kõige paremini õppimine ja rattasõit. Pere vanim laps Moorits õpib magistritasemel astrofüüsikat. Miina õpib samuti füüsikat, kuid seda esimesel ülikooliaastal. Laurits õpib Tartu Karlova kooli muusikaklassis ning Marta Tartu Descartes’i kooli spordiklassis. Morten käib veel lasteaias, kuid peagi saab ka tema koolitee alguse. Isa Toomas teeb doktoritööd maastikuarhitektuuri valdkonnas ning ema Kai jätkab enesetäiendamisega rahvusvahelisetel seminaridel, sest temale omistati doktorikraad juba mõni aasta tagasi.

Muru perekonda iseloomustavad kõige paremini õppimine ja rattasõit.

Morten käib veel lasteaias, kuid peagi saab ka tema koolitee alguse

Pere kõik liikmed armastavad liikuda igapäevaselt jalgrattaga ning ainuüksi pesamuna Morten läbib koos vanematega lasteaeda ja koju tagasi sõites igapäevaselt kokku üheksa kilomeetrit. Erialaste ja koduste tegemiste kõrvalt meeldib perele sageli koos matkamas käia – erinevateks tähtpäevadeks on välja kujunenud traditsioonilised ettevõtmised, kust naljalt keegi kõrvale jääda ei raatsi.

Pere kõik liikmed armastavad liikuda igapäevaselt jalgrattaga

„Pere on väga kokkuhoidev, haridust ja aktiivset eluviisi väärtustav ning seeläbi Eesti kultuuri ja traditsioone hoidev,“ sõnas ELPLi president Aage Õunap. „Muru peres tegutsetakse koos ja üksteist toetades, kuid samas on iga pereliige leidnud endale ka erialase töö ja õppimise kõrvalt isikupäraseid huvialasid ning tegevusi, mis kõik kokku loovad tugeva ja mitmekülgse Eesti suurpere.“

Pere on väga kokkuhoidev, haridust ja aktiivset eluviisi väärtustav ning seeläbi Eesti kultuuri ja traditsioone hoidev.

Aage Õunap: pere hoiab koos ka oma suguvõsaga, olles sageli sidepidajaks ja kokkusaamistel aktiivselt tegemistes kaasa löömas

„Nii pere ema ja isa kui ka suuremad lapsed on oma erialaste tegevustega panustanud Eesti ühiskonna arengusse ja teevad seda jätkuvalt. Pere hoiab koos ka oma suguvõsaga, olles sageli sidepidajaks ja kokkusaamistel aktiivselt tegemistes kaasa löömas,“ lisas Aage Õunap.

Palju õnne kogu perele ka heade uudiste portaali GoodNews toimetuse poolt! 

Palju õnne kogu heade uudiste toimetuse poolt

LEAVE YOUR COMMENT

Your email address will not be published. Required fields are marked *