Home Eesti elu Kristiines koguti tänavu kokku 43 kuupmeetrit vanu jõulukuuski
Kristiines koguti tänavu kokku 43 kuupmeetrit vanu jõulukuuski

Kristiines koguti tänavu kokku 43 kuupmeetrit vanu jõulukuuski

Kristiine Linnaosa Valitsus koostöös Utilitase ja SLG Energyga kogusid elanike vanu jõulukuuski, et neid taaskasutada ning toota kodudele rohelist soojust ja elektrit. Tänavu koguti kokku 13 asukohast kokku 43 m3 kuuski.

Jõulupuudest saadav puiduhakke energia on energiasäästlik ja tõhus, kuna biomassi näol on tegemist olulise ja taastuva energiaressurssiga. Täna on soojuse ja elektri koostootmisjaamades biomassi kasutamise efektiivsus väga kõrge, ületades pea kahekordselt tavalist puiduküttega ahju.

Kristiine linnaosa vanema Jaanus Riibe sõnul on elanikel igal aastal küsimus, mida teha vanade jõulukuuskedega, ja on kurb näha, kui need satuvad pikaks ajaks vedelema haljasaladele või prügikonteinerite kõrvale. „Samas soovime kogumiskampaaniaga juhtida elanike tähelepanu sellele, et ka vanal jõulukuusel on väärtus, näiteks sai eelmisel aastal Kristiinest kogutud kuuskedest soojaks 20 tüüpilist 2-toalist korterit kuu aja jooksul.

Kogutud jõulukuused saavad puidu hakkeks, mis seejärel põletatakse ja muutub roheliseks energiaks. Kokkuvõttes teadvustame rohkem puidu väärtust,“ rõhutas Riibe.