Riigikogus moodustati toetusrühm, mille eesmärk on välja töötada erakondadeülene lahendus kõrghariduse jätkusuutlikkuse tagamiseks.
Toetusrühma esimehe Margit Sutropi sõnul sõltub Eesti konkurentsivõime ja eesti keele ja kultuuri jätkusuutlikkus sellest, kui kvaliteetne on Eesti kõrgharidus. „Paraku ohustab selle valdkonna aastatepikkune alarahastamine kõrghariduse kvaliteeti ja vähendab üliõpilaste võimalust saada head haridust. Praegune rahastamismudel motiveerib ülikoole minema üle ingliskeelsele õppele. Samuti on meil suur puudus kõrgharidusega spetsialistidest, näiteks õpetajatest, arstidest, meditsiiniõdedest, inseneridest, IT-spetsialistidest,“ rääkis Sutrop.
Ühenduse eesmärk on välja töötada lahendus kõrghariduse jätkusuutlikkuse tagamiseks. „Heaks eeskujuks on Eesti teadusleppe sõlmimine 2018. aastal, millega lepiti kokku, et teadus- ja arendustegevuse riiklik rahastamine tõstetakse 1 protsendini sisemajanduse kogutoodangust,“ selgitas ta.
Toetusrühma liikmed
Kõrghariduse toetusrühma kuuluvad lisaks Sutropile ka Jevgeni Ossinovski, Vilja Toomast, Heidy Purga, Marko Šorin, Oudekki Loone, Heidy Purga, Signe Kivi, Eerik-Niiles Kross, Yoko Alender, Andrus Seeme, Toomas Järveoja, Priit Sibul, Kristen Michal, Viktoria Ladõnskaja-Kubits, Üllar Saaremäe, Tarmo Kruusimäe, Heiki Hepner, Jaak Valge, Uno Kaskpeit, Marko Torm, Peeter Ernits, Helmen Kütt, Helle-Moonika Helme, Eduard Odinets, Aivar Kokk, Jürgen Ligi ja Mihhail Stalnuhhin.
Riigikogus moodustatud parlamendirühmad aitavad Riigikogu liikmetel suhelda teiste riikide parlamentidega, viia ellu välispoliitikat ja tutvustada Eestit mujal maailmas. Toetusrühmade kaudu saavad Riigikogu liikmed ja fraktsioonid tõmmata tähelepanu konkreetsele teemale ning toetada ja kaitsta kitsama eluvaldkonna huve.
XIV Riigikogu on moodustanud kokku 67 parlamendirühma ja 91 toetusrühma.