Avaleht Eesti elu TASUTA SÕIT I Tartu autojuhid saavad liikuvusnädalal tasuta bussiga sõita
TASUTA SÕIT I Tartu autojuhid saavad liikuvusnädalal tasuta bussiga sõita

TASUTA SÕIT I Tartu autojuhid saavad liikuvusnädalal tasuta bussiga sõita

Täna algas Euroopa liikuvusnädal, mille fookuses on paremad ühendused ehk Better Connections. Tartu Linnavalitsus pakub liikuvusnädala puhul 19.-25. septembril autojuhtidele võimalust linnaliinibussiga tasuta sõita.

Liikuvusnädalaga soovitakse esile kutsuda paremaid ühendusi – nii inimeste kui keskkondade vahel. Tartu linnavalitsus kutsub kõiki linna ja lähivaldade autojuhte liikuvusnädalal eelistama ühistransporti autodele ning võimaldab neil tuleva nädala jooksul bussiga tasuta sõita. Sarnaselt eelnevale aastale laiendatakse tasuta sõidu õigust koos autojuhiga sõitvatele kooliealistele lastele, et ajendada ühistransporti kasutama rohkem ka neid autojuhte, kes ei reisi isiklikus autos üksinda.

Autojuhid saavad bussiga tasuta sõita 19. – 25. septembrini. Kaasas peab olema kehtiv juhiluba, autojuhiga koos sõitval kooliealisel lapsel kehtiv õpilaspilet, mida vajadusel kontrolörile näidata.

  • 2002. aastal alguse saanud Euroopa liikuvusnädal toimub igal aastal 16. – 22. septembril. Initsiatiivi eesmärk on parandada inimeste tervist ja elukvaliteeti puhta liikuvuse ja säästva linnatranspordi edendamisega.