Avaleht Eesti elu NATO tasuta perepäev Lennusadamas
NATO tasuta perepäev Lennusadamas
Eesti elu
0

NATO tasuta perepäev Lennusadamas

0

NATO tasuta perepäev LennusadamasHomme toimub Lennusadamas NATO 65/10 tähistamine TASUTA üritusega, oodata on tuhandeid osavõtjaid ja NATO hävitajate ülelendu.

Kaitsevägi näitab sõjatehnikat, Kaitseliit tutvustab liitumise võimalust.

29.03.2014.a. on Tallinna Lennusadamas Eesti NATOga liitumisele pühendatud päev. Uksed avatakse kell 10.00.

Kell 11.00 tutvustab Kaitsevägi sõjatehnikat. Kohal on droonid, miinitõrjelaev ja päästetehnika. Kell 12.00 järgneb lippude pidulik sissemarss ja tseremoonia Kaitseväe orkestri saatel. Sõnavõtuga esinevad Eesti kõrgeim esindaja NATO Peastaabis kindralmajor Neeme Väli ja vastne kaitseminister Sven Mikser.

Poliitikahuvilistel on seejärel võimalus jälgida julgeoleku-teemalist debatti, mida juhib äsja Krimmist naasnud ETV saatejuht Astrid Kannel. Väitlejad on Merle Maigre, Marko Mihkelson ja Neeme Väli. Järgneb ATA ehk NATO Ühingute katusorganisatsiooni tuvustus.

Kell 13.30 toimub NATO hävitajate ülelend ja seejärel lennusalga ja droonide tutvustus. Siis on kord Kaitseliidu käes ning kell 14.30 algab Mereväe ja piirivalve tutvustus. Päeva lõpetab kell 15.30 Siseministeeriumi demineerijate show.

Kogu päeva jooksul toimuvad tegevused nii Lennusadama sees kui ka seda ümbritseval alal. Esinevad Kaitseväe orkester ja ajateenijate rokkansambel, saab ennast proovile panna sportlikel võistlustel ja vaadata dokumentaalfilme.

Oma tegevust tutvustab Carolin Illenzeeri Fond, toimub kampaania „Anname au“, saab teha annetusi.

Perepäeva vormis üritus pakub huvitavat elamust igas vanuses külastajale.

Korraldajad soovitavad jälgida muutunud liikluskorraldust ja tulla Lennusadamasse pigem jala või ühistransporti kastudes.

mm

Kommentaarid