Avaleht Eesti elu Tallinna Teletorn ootab kodumaa sõpru 20. augusti perepäevale
Tallinna Teletorn ootab kodumaa sõpru 20. augusti perepäevale

Tallinna Teletorn ootab kodumaa sõpru 20. augusti perepäevale

Foto: Kerli Zirk
Foto: Kerli Zirk

Vabariigi taasiseseisvumispäeva tähistatakse Tallinna Teletorni õuel taas traditsioonilise perepäevaga. 20. augustil on välja pandud relva- ja sõdurivarustusenäitus, toimub militaarvarustuse laat, näidislahingu peab Kaitseliit, töötoa avab Eesti Punane Rist ning Politsei- ja Piirivalveamet tutvustab oma töövahendeid. Päeva lõpetab kell 18.00 algav Kõrsikute kontsert. Kõik tegevused Teletorni õuel on tasuta.

„Tallinna Teletornil on Eesti taasiseseisvumise juures olnud ajalooliselt tähtis roll ja läbi oma ajaloo ekspositsiooni ning giidituuride tutvustame seda külastajatele igapäevaselt,“ sõnas Teletorni juhataja Riina Roosipuu. „Eesti taasiseseisvumispäeva tähistamiseks oleme loonud traditsiooni korraldada torni õuel perepäev, et pakkuda kõigile huvilistele võimalus tulla 1991. aasta augustisündmusi ühiselt meenutama. Tänu mitmetele koostööpartneritele saab sel päeval meie juures tutvuda riigi kaitse- ja tugistruktuuride tegevusega ning hankida igapäevaeluks vajalikke teadmisi.“

Perepäeval tutvustavad Päästeameti Demineerimiskeskus, Häirekeskus, Elektrilevi ning Lasteabi nõuandetelefon turvalise elukeskkonna loomise ning hoidmise põhitõdesid.

Lisaks saab näha päästjate varustust ja päästeautot, võimalik on proovida tulekustuti kasutamist, orienteerumist suitsutelgis, tutvuda veeohutust tagava varustusega, saada uusi teadmisi pommiohtudest ning osaleda võistlustel ja mängudes.

Kohal on ka Kaitseliidu Männiku lasketiir ning laskmises saab igaüks huvi korral ise kätt proovida.

Tallinna Teletorni perepäev algab kell 11.00 ning lõppeb 19.00. Igal täistunnil toimub trepikõnd (pilet 5 eurot). Lastega tegelevad noorkotkad-kodutütred, Teletorni maskott ETI ning Päästeameti maskott päästekoer Nublu.

Täpsema ajakava leiab SIIT.

Tallinna Teletorn (www.teletorn.ee) on ringhäälingu saadete edastamiseks ehitatud hoone, mis on Eesti kõrgeim ehitis – torni kõrgus on 314 meetrit. Sihtasutuse Tallinna Teletorn eesmärk on kvaliteetsete turismi-, kultuuri- ja vaba aja teenuste pakkumine Tallinna Teletornis ning Teletorni turundamine rahvusvahelise vaatamisväärsuse ja elamusturismi sihtkohana. Teletorni renoveerimist toetasid siseministeerium ja EAS riikliku tähtsusega kultuuri- ja turismiobjektide väljaarendamise meetmest, kaasrahastas Euroopa Regionaalarengu Fond. Teletorni renoveerimise kogumaksumuseks kujunes 6,6 miljonit eurot. Teletorn taasavati 4. aprillil. Tallinna Teletorn on TheWorldFederation of GreatTowers’iliige. Külasta Teletorni Facebooki lehekülge.

Kommentaarid