Avaleht Eesti elu Tartu alustab teavituskampaaniat uue bussikaardi tutvustamiseks
Tartu alustab teavituskampaaniat uue bussikaardi tutvustamiseks
Eesti elu
0

Tartu alustab teavituskampaaniat uue bussikaardi tutvustamiseks

0

validaator_vaike1. juulist ilmuvad Tartu bussipaviljonidesse reklaamplakatid Tartu uue, sügisest kehtima hakkavad bussikaardi tutvustamiseks.

“Uue bussikaardi kehtima hakkamiseni on veel kaks kuud aega, kuid soovime linlastele aegsasti muutustest teada anda. Usun, et meie vahvate Tartu prouadega reklaamid tõmbavad tähelepanu ja aitavad kanda sõnumit, et uuendus elu keerulisemaks ei tee,” ütles Tartu linnavalitsuse ühistranspordi kvaliteedijuht Kairi Kuusik.

Esimestes reklaamides astuvad üles kaks tartlannat, kes leiti maikuu lõpus raekojas toimuvalt bussikaardi infopäevalt, kuhu olid kutsutud Tartu seeniorid, kes olid nõus osalema kavandatavates reklaamides.

Seenioride abil soovib linnavalitsus köita eelkõige eakama sihtgrupi tähelepanu, kelle jaoks kavandatavad muudatused võivad olla kõige keerulisemad. Sõnum reklaami juures juhib tähelepanu sellele, et bussikaardi kasutamine on lihtne ja jõukohane kõigile.

Eelteavitusena mõeldud plakatid vahetatakse augusti keskel ümber uute plakatitega, kus juba täpsem info kavandatavate muudatuste kohta. Lisaks bussipaviljonide reklaamidele paigaldatakse reklaamid peagi ka bussidesse ning augusti lõpus saadetakse otsepostitusega kõigile tartlastele infovoldikud, valmistatakse selgitavad videoklipid ja kasutatakse muid reklaamikanaleid uue süsteemi tutvustamiseks.

Septembri alguses hakkab Tartus kehtima uus, elektrooniline bussikaart, millega tuleb igal sõitjal bussi sisenedes oma sõit registreerida, viibates kaarti tuvasti juures. Plastikkaardi asemel võib kasutada ka sama funktsiooniga kleebist, mille saab kinnitada näiteks rahakotile või mobiiltelefonile. Õpilaste jaoks kehtib bussikaardina Tartu uus õpilaspilet. Piletihinnad ei tõuse, erandiks on vaid bussijuhi käest ostetav ühekordse kasutusega paberpilet. Samuti ei muutu senised soodustused. Kuni 2015. aasta lõpuni jääb paralleelselt kasutusele ka vana süsteem.

Uue bussikaardi kasutamine on kohustuslik kõigile reisijatele, v.a ühistranspordiseaduse alusel tasuta sõitjatele (koolieelikud, puudega lapsed, sügava puudega isikud jts). Üle 65-aastased pensionärid ja teised Tartu linna poolt tasuta sõiduõigusega reisijad peavad samuti edaspidi oma sõidud registreerima, viibates bussikaarti tuvasti juures. Nemad saavad esimese bussikaardi linnalt tasuta.

Täpsemalt bussikaardist saab lugeda SIIT!

mm

Kommentaarid