Avaleht Eesti elu FOTOD! Tallinna lauluväljak on suureks juubelilaulupeoks valmis
FOTOD! Tallinna lauluväljak on suureks juubelilaulupeoks valmis

FOTOD! Tallinna lauluväljak on suureks juubelilaulupeoks valmis

Tallinna lauluväljakul lõppesid laulukaare renoveerimistööd, mille käigus vahetati välja puitlaudis ja katteplekk ning ühtlasi korrastati ka laululava fassaadid. Renoveeritud laulukaare panid täna pidulikul avamisel kõlama harrastuskoorid.

Heli Jürgensoni, Raul Talmari ja Hirvo Surva dirigeerimisel tulid esitamisele rahva lemmikteosed „Kuulajale“, „Ta lendab mesipuu poole“ ja „Tuljak“. 

Laulukaare renoveerimisega jõudsid lõpule kogu laululava keskse kompleksi ehk laululava, tuletorni ja raadiotorni rekonstrueerimistööd.

„Renoveerimistööd olid hädavajalikud, seda nii ohutuse seisukohalt kui ka eelseisvat juubelilaulupidu silmas pidades,“ ütles abilinnapea Vadim Belobrovtsev. „1869. aastal toimunud esimesest laulupeost möödub tänavu 150 aastat ning selle suursündmuse nimel oleme viimastel aastatel ka lauluväljaku kompleksi panustanud, et saaksime väärikalt laulurahvast vastu võtta. Kui Jakob Hurt ütles 150 aasta eest, et kui me ei saa suureks arvult, saagem suureks vaimult – siis tänavune juubelilaulupidu toob laulukaare alla kokku ajaloo suurima arvu lauljaid, tänu kellele saame me kõik vaimult suuremaks.“

Laulukaare ehitustööde maksumuseks kujunes 995 000 eurot, mida Tallinna linn ja Kultuuriministeerium koostöös rahastas.

Juubelilaulupeoks uuendati ka laulukaare esise platsi asfaltkate, korrastati sajuvee ärajuhtimise süsteemid ja uuendati kaablirennid. Praeguseks on suuremahulisemad tööd lõpetatud, laulukaare esise platsi ehitustööde maksumus oli ligi 291 000 eurot.

 2017. aastal valmis lauluväljakul kapitaalselt renoveeritud raadiotorn, mis renoveerimistööde käigus täielikult kaasajastati – ehitati ja paigaldati uued rõdud ja uus elektrisüsteem, ehitati välja ventilatsiooni-, jahutus- ja küttesüsteem ning kanalisatsioon.

Tuletorn läbis põhjaliku uuenduskuuri 2010. aastal, kui renoveerimise käigus tehti korda tuletorni trepiastmed ja seinad, vahetati välja valgustid ning torni rõdudele pandi ette lükandklaasid.

Kommentaarid