Home Eesti elu Laupäeval saab viimast korda sel suvel mängida Mulgimaa peremängu
Laupäeval saab viimast korda sel suvel mängida Mulgimaa peremängu

Laupäeval saab viimast korda sel suvel mängida Mulgimaa peremängu

Paistu kihelkonnas saab 7. augustil veel viimast korda mängida sellel suvel Mulgimaa peremängu.

Nüüdseks juba neljas kihelkonnas tuuritanud mängulisi ootavad ees põnevad avastused Mulgimaa rikkustest ja nauditavad hetked kogukondadega. Külalisi tervitavad elav muusika, mulgi maitsed, lustlikud mängud ja töötoad, kus saab ise käed külge lüüa ja kõike proovida.

„Mängima ootame seekordki peresid, sõpruskondi, huvilisi, kes soovivad veeta mõnusa ja elamusi täis päeva linnast väljas maal,” ütleb peremängu üks korraldaja Krista Habakukk.

Heimtali Mõisakooli puutöötoas ja sepikojas saab meisterdada, maitsta perenaiste hõrgutisi ja imetleda suursugust mõisahoonet. Kohe naabruses tervitab keraamikahuvilisi Heimtali Loomestuudio, kus on võimalus piiluda keraamiku töötuppa ja näha, kuidas ikkagi kõik need tassid-kausid-kandikud valmivad. Vana-Vallamaja talus ootavad kahemehesaag ja puunotid, käsihöövlid ning ka kartulid tuleb vanamoodi konksuga üles võtta. Perepoeg rõõmustab külalisi karmoškamänguga ja peremees jutustab talu taastamisloo.

Metsaõõrmu Toidutares saab kõhu mulkide moodi korralikult täis: ikka mulgi putru, karaskit ja kamavahtu. Naatsaku talus toimub kolbajaht, perenaine pajatab mahetalu pidamisest, näeb kitsi-lambaid, kanu ja parte, tiigis ujuvaid kuldkalakesi. Kel kuivatatud leivatükk kaasas, saab sellega enda juurde terve kalaparve meelitada. Paistu kirik avab eksklusiivselt külastajatele võimaluse ronida kirikutorni ja koputada suurele kirikukellale. Lisaks on maastikumäng kirikupargis, kus osalejad saavad nii mõnegi uue teadmise. Holstre magasiaidas räägitakse sellest, mis ikkagi on magasiait, saab päsmeriga viljakotte kaaluda ja erinevaid vilju ära tunda. Osaleda saab ka väikekandle õpitoas.

Paistu kihelkonna peremängu lõpetab suvine tasuta tantsuõhtu Paistus vabaõhu tantsuplatsil, kus esinevad bändid OnuPoeg ja Vana Kallim, tantsu vaheaegadel tantsutrupp Absurda ja tuležonglöör. Peremängu raames toimub lisaprogrammina soome-ugri aastale pühendatud filmimaraton. Heimtali Mõisakooli saalis on huvilistel ka seekord võimalik näha meie hõimurahvaste elust tehtud filme.

Mulgimaa peremäng on meeleolukas koguperemäng, mida korraldatakse juba seitsmendat korda. Mängupunktides on võimalus koguda templeid mängukaardile ja osaleda loosimises, millele on auhinnad välja pannud Mulgimaa väiketootjad ja ajaleht Maa Elu. Igaüks saab endale sobiva teekonna ise kokku panna ning eelnevalt kogu programmiga tutvuda aadressil Mulgiperemang.ee. Peremängu aitavad korraldada MTÜ Kultuuripärl, Eesti Rahvakultuuri Keskus ja Viljandimaa Arenduskeskus.