Home Tunnustus Sirje Karis tunnustas SOS lastekülade perevanemaid ja töötajaid
Sirje Karis tunnustas SOS lastekülade perevanemaid ja töötajaid

Sirje Karis tunnustas SOS lastekülade perevanemaid ja töötajaid

Vabariigi Presidendi abikaasa Sirje Karis rõhutas Paides toimunud SOS lastekülade perevanemate ja töötajate aasta alguse tunnustusüritusel, et nende suur tähelepanu ja hool, mida nad iga päev lastele annavad, väärib sügavat kummardust.

Foto: Priit Jõesaar

„Seda, mida nad teevad, teevad nad nii, et kaugele on näha – see pole nende töö, see on nende elu,“ kinnitas Sirje Karis ja ütles SOS lastekülade perevanemate ja  töötajate poole pöördudes. „Te olete erilised inimesed, suure südame, positiivse suhtumise, empaatiavõimega, armastust ja hoolt jagades. Teie kannategi visiooni, et iga laps kuulub perekonda ning kasvab üles armastuse, austuse ja turvatunde õhkkonnas.“

Aasta aega SOS Lasteküla Eesti Ühingu patroonina tegutsenud Sirje Karise sõnul on ta hakanud lastekülades märkama, et sealsed perevanemad võtavad paljudest tavakodudest rohkem aega, et lapsi ära kuulata. „See on nii tähtis, et lastel on võimalik oma muredest – aga muresid on aeg-ajalt meil kõigil – rääkida, sest ainuüksi nende ärakuulamine pakub tuge ja kindlustunnet,“ tõdes Sirje Karis.

„Tänan kõiki, kes on võtnud oma hoole alla lapsed, kes tulid Eestisse sõja eest Ukrainas ning kelle vanemad võitlevad rindel oma riigi ja rahva vabaduse eest. Ka neil lastel on õigus turvalisele lapsepõlvele ja olen uhke, et meie suudame seda Eestis neile anda,“ sõnas ta.

Vabariigi Presidendi abikaasa avaldas ka heameelt SOS lastekülade sisu ja olemuse arengu üle. „Näiteks keeruliste perede nõustamine, nende toetamine kohapeal, et lapsed ei peaks kodudest ära minema. See on õige suund, püsivust ja järjekindlust nõudev töö.“

  • Sirje Karis on alates 2022. aasta maist SOS Lasteküla patroon.