Avaleht Tunnustus Valiti aasta betoonehitised
Valiti aasta betoonehitised

Valiti aasta betoonehitised

Eesti Betooniühing kuulutas tänasel betoonipäeval välja konkursi „Aasta betoonehitis 2019” võitjad.

Aasta betoonehitis 2019: Sisekaitseakadeemia

Konkursi peaauhind, arhitektuur: Arhitekt11

Tellija auhind: Sisekaitseakadeemia

Konstruktori auhind: Engineer Project

Ehitaja auhind: Nordecon

Betoonitööde auhind: ERI-Ehitustööd

Betoontoodete auhind: Framm

Omanikujärelevalve auhind: Tallinna Linnaehituse AS

Žürii kommentaar: „Siin pole mitte ainult palju eksponeeritud siledat betooni vormipinda – arhitekt on olnud väga loov, kasutades osavalt ära just betoonelementidega saavutatavaid efekte. Kõrgete kaldseinte ehitamine (5- ja 10-kraadiste nurkade all) harilikult vahelagedes kasutatavates eelpingestatud õõnespaneelidest. Hoone esteetiliselt puhas betoonkoor moodustab märgiliselt tugeva kilbi, mis peidab endas inimlikku ja pehmet sisu.”

Žürii esimees Aadu Kana: „Kaasaegne, arhitektuurselt kõrgetasemeline, hästifunktsioneeriv õppe- ja teadushoone, mis on energiatõhus ja mille ülalpidamine on majanduslikult jätkusuutlik. Lihtsalt saavutatud huvitav arhitektuur.”

Sisekaitseakadeemia

Eriauhind betoonitööde eest: Kultuurikatla Gaasitorni rekonstrueerimine. Betoonitööd: Evocon Grupp.

Žürii: „Õrna sekkumise eest vanale hoonele uue sisu andmisel. Vana ja uue kokkupõrkamine on hästi õnnestunud. Laitmatu betoonitöö eest keerulistes tingimustes.”

Aadu Kana: „Ehe, puhas, aus lahendus. Hea näide sellest, mida betoonist saab teha.”

Eriauhind tellijale: Vahtra suurfarm. Tellija: Weiss. Tellija sihipärase tegevuse eest betooni kasutamisel. Betooni kasutamise eest hästi läbimõeldud eesmärgil.

Žürii: „Betoon on õige koha peale valitud – kestab seal ehitustehniliselt. Taasiseseisvunud Eestis ei ole ühtegi loomakasvatushoonet ehitatud täielikult raudbetoonist kandekonstruktsiooniga.”

Aadu Kana: „Pärnumaa põllumajandusettevõte Weiss on 25 aasta jooksul hulga lautasid rekonstrueerinud. Neil on kogemus, et loomapidamisel tekkivad gaasid – lämmastik ja metaan – põhjustavad puitkonstruktsioonide pehkimist ja raudpostide roostetamist. Nii otsustatigi rajada betoonist laudahoone. Betooni kasutuse tipuks on hoone lüpsikoda, mille suuresildeline (24x24m) vahelagi on ehitatud järelpingestud monoliitbetoonist.”

Ehitusuudised.ee (Äripäev) eriauhinna sai Tartu Vikerkaare tn 15 eramu ehitaja R.E.R. Ehitus, peatöövõtja ja betoonitööde teostaja.

Eesti Ehitusinseneride Liidu eriauhinna sai Maakri 19/21 ärikvartali projekteerija Neoprojekt.

Žürii: Eesti Arhitektide Liidust – Joel Kopli, Eesti Betooniühingust – Kalev Ramjalg, Eesti Ehitusettevõtjate Liidust – Indrek Peterson, Eesti Ehitusinseneride Liidust – Heiki Meos, Eesti Ehituskonsultatsiooniettevõtete Liidust – Johann-Aksel Tarbe, Eesti Ehitusmaterjalide Tootjate Liidust – Enno Rebane, Aadu Kana, samuti ehitusajakirjanike esindajad Eva Kiisler (Äripäeva ehitusväljaannete peatoimetaja), Liivi Tamm (ajakirja Ehitus EST peatoimetaja) ja Soome arhitekt Maritta Koivisto (ajakirja Betoni peatoimetaja).

LEAVE YOUR COMMENT

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga