Home Kunst Voronja galerii teisel korternäitusel näeb Meiu Mündi uuemat loomingut
Voronja galerii teisel korternäitusel näeb Meiu Mündi uuemat loomingut

Voronja galerii teisel korternäitusel näeb Meiu Mündi uuemat loomingut

Meiu Münt "Lilleseadja"
Meiu Münt “Lilleseadja”

Kaks suve Peipsiveerel, Varnja külas tegutsenud Voronja galerii kolis talveks linna ja avas Tartus korternäituste sarja. 17. veebruaril kell 18 avatakse Gabriela, Tõnise, Bela ja Mik-Möku kodus Supilinnas (Lepiku 6-1) sarja teine näitus, kus esitletakse Meiu Mündi uuemat loomingut.

Meiu Münt (1972) on lõpetanud Tartu Ülikooli filosoofiateaduskonna maalikunsti eriala (1999), olnud maalimise õppejõud Tartu Kõrgemas Kunstikoolis ja maalikursuste juhendaja. Tema näitusetegevuse alguseks võib pidada 1997. aastat, sealt alates on olnud hulgaliselt esinemisi ühisnäitustel ja personaalnäituseid. 2014. aastal sai Meiu Münt Ado Vabbe nimelise kunstipreemia.

Meiu Mündi looming on tundlik, mõistu kõnelev, isiklik ja samas üldinimlik, seal seguneb traagiline ja koomiline, ängistus ja õnnetunne, leppimine ja vastuhakk, lootusetus ja usk paremasse homsesse.

Meiu_Münt_1
Meiu Münt

Voronja galerii teisel korternäitusel on väljas valik maale aastatest 2014–2016. Esmaesitlusele tuleb ka osa uuest sarjast, milles on kesksel kohal naise müütilise ja müstilise minapildi peegeldused.

Näitus on avatud avamispäeval, 17. veebruaril kl 18–22 ning 18.–21. veebruaril kl 17–22.

Kolmas korternäitus avatakse 2. märtsil Karlovas.

LEAVE YOUR COMMENT

Your email address will not be published. Required fields are marked *