Avaleht Eesti elu EY Maailma Aasta Ettevõtja konkursil esindavad Eestit Taxify asutajad
EY Maailma Aasta Ettevõtja konkursil esindavad Eestit Taxify asutajad

EY Maailma Aasta Ettevõtja konkursil esindavad Eestit Taxify asutajad

Fotod: Tiit Mõtus

Tehnoloogiaettevõtte Taxify asutajad Martin ja Markus Villig sõidavad täna Monacosse, et osaleda EY Maailma Aasta Ettevõtja 2018 ärifoorumil.

Maailma Aasta Ettevõtja selgub ligi 50 riigi esindajate hulgast 16. juuni hilisõhtul Monacos ärifoorumit lõpetaval pidulikul galal. Otsuse langetamiseks kohtub ja vestleb žürii personaalselt iga oma riiki esindama saadetud ettevõtjaga. Nii astuvad võrdväärselt maailma suurriikide ettevõtjatega žürii ette ka Taxify asutajad Martin ja Markus Villig.

Viimane kuu on näidanud, et EY Eesti Aasta Ettevõtja 2018 tiitli saanud kahe venna edulugu on tormiliselt edasi arenenud ja juba praegu tuntakse nende vastu ärifoorumil osalevate rahvusvaheliste ajakirjanike poolt suurt huvi. “Eesti sõltumatu žürii nägi märtsis oma valikut tehes küll erakordset kasvulugu ja tohutut potentsiaali, aga ilmselt ei osanud sel hetkel neist keegi uskuda, et juba juuni alguseks on Martin ja Markus lennutanud Taxify ükssarviku staatusesse ning löönud käed Saksamaa autotootjaga Daimler,” ütles EY Eesti partner Ranno Tingas.

EY Maailma Aasta Ettevõtja konkursi eesmärk on tunnustada kasvavate ettevõtete loojaid ja eestvedajaid. Tingas on veendunud, et ettevõtjate tunnustamist on vaja igas riigis, sest see motiveerib edasi liikuma. “Äri õigesti tehes on nende ettevõtjate võimuses muuta maailma meile kõigile paremaks kohaks ning olla oma ettevõtlikkusega eeskujuks paljudele. Arvestades Martini ja Markuse globaalset ambitsiooni pole ilmselgelt miljard dollarit väärt ettevõtteni jõudmine nende jaoks teekonna lõpp, vaid üks oluline verstapost sellel. On vaid aja küsimus, mil neist kõneleb terve maailm,” lisas ta.

Äri õigesti tehes on nende ettevõtjate võimuses muuta maailma meile kõigile paremaks kohaks ning olla oma ettevõtlikkusega eeskujuks paljudele.

Täna on Taxify kõige kiiremini kasvav sõidujagamisplatvorm maailmas, millel on üle kümne miljoni kasutaja ning üle poole miljoni juhi rohkem kui 25 riigis. “Tellitav transport moodustab täna linnatranspordist vaid paar protsenti. Näeme aga, et see on kiiresti muutumas, kuna paljud inimesed loobuvad juba täna isiklikest autodest. Selle trendi jätkudes moodustavad kümne aasta pärast Taxify-taoliste platvormide kaudu tehtavad sõidud veerandi kõigist linnas tehtavatest sõitudest,” ütles Taxify kaasasutaja ja tegevjuht Markus Villig.

EY Maailma Aasta Ettevõtja foorum toimub Monacos 13.-17. juunil 2018. Maailmas üks suuremaid ettevõtjate tunnustamiseks loodud traditsioone sai alguse 1986. aastal USAst. Eesti osaleb EY Maailma Aasta Ettevõtja konkursil kümnendat korda.

Kommentaarid