Avaleht Kultuur NOORTELT NOORTELE! Festival mini-“Eesti Muusika Päevad” sõnumiks on “Läbi hämaruse”
NOORTELT NOORTELE! Festival mini-“Eesti Muusika Päevad” sõnumiks on “Läbi hämaruse”
Kultuur
0

NOORTELT NOORTELE! Festival mini-“Eesti Muusika Päevad” sõnumiks on “Läbi hämaruse”

0

Mini-EMP3.-6. aprillil toimub kolmandat korda noorte nüüdismuusika festival mini-“Eesti Muusika Päevad” ehk mini-EMP. Tänavune peateema on Eesti Muusika Päevadega ühiselt “Läbi hämaruse”, mille kinnitusena kuulub programmi ka erakordne audiovisuaalne valgusmäng „Valgus läbi hämaruse“ Tallinna Inglise Kolledži fassaadil. Valguskontserdist on võimalik osa saada 4. ja 5. aprillil kell 21.

Mini-EMPi kavast leiab lisaks valgusmängule põnevaid sündmusi kõigile – tantsijate ja muusikute improjämm linnaruumis, päikese ära saatmine ja hämaruse tervitamine vanalinnas „Mu isamaa on minu arm“ saatel ning kolmel korral on võimalik osa võtta põnevast muusikalisest avastusretkest. Tallinna Kunstihoones võib kogeda “Ühe laulu” kontserti, kus, nagu pealkirigi ütleb, esitatakse pooleteise tunni jooksul korduvalt sama lugu, milleks on eelmise aasta Noore helilooja konkursi laureaadi Karl Tipu teos “Unenägude aed”. Teost kannab ette segakoor Huik! ning seda saab 3. aprillil kuulata kolm korda: valguses, hämaruses ja pimeduses.

Koostöös Raadio Ööülikooliga toimub festivali raames Vanalinna muusikamajas mini-Ööülikool, kus kõnelevad Tuuli Pruul ja Mihail Lustin. Lisaks toimub Tervendavate helide keskuses Vaikusekontsert, kuhu oodatakse inimesi rahustava muusika saatel kevadväsimusest lõõgastuma – esineb Kärtseptsioon ning meeleolu tiibeti laulvate kaussidega loob Henri Liiv. Ettekandele tuleb ka tekste John Cage’i sulest. Festival lõppeb ametliku lõpupeoga Sinilinnus, kus esineb Estbel.

„Mini-EMP erineb oluliselt tavapärasest noortesündmustest, kuna noored jõuavad uue muusikani niiöelda tagaukse kaudu, ise korraldades ning vahetult professionaalsete muusikute ja korraldajatega suheldes,” selgitab helilooja ja Eesti Muusika Päevade kunstiline juht Timo Steiner noortefestivali eripära. Mini-EMP on festivali Eesti Muusika Päevad algatus, mis toimus 2015. aastal esmakordselt ning pälvis juba esimese korra järel kaks olulist tunnustust: Tallinna Spordi- ja Noorsooameti preemia „Suured teod 2015” ja Eesti Noorteühenduste Liidu auhind „Noorteprojekt 2015”.

Mini-EMPi tööpõhimõte on noortelt noortele, mis tähendab, et meeskond koosneb Eesti üldhariduskoolide ärksatest noortest, kes töötavad tavalise festivali meeskonnana ja keda toetavad mentorid. Tänavusteks mentoriteks on olnud nii EASi turismiarenduskeskuse sündmuste projektijuht Mari Kareda, NUKU kommunikatsioonijuht Hannele Känd kui ka helilooja ning produktsioonifirma ja muusikafestivalide kunstiline juht Peeter Vähi.

Vaata videointervjuud Peeter Vähiga!

Vaata ka Mini-EMP Facebooki lehte ja kodulehte.

mini-emp-kava

mm

Kommentaarid