Avaleht Eesti elu Parima rahvusvahelise õpilasfirmade tiitli pälvis Eesti õpilasfirma Best Ice
Parima rahvusvahelise õpilasfirmade tiitli pälvis Eesti õpilasfirma Best Ice

Parima rahvusvahelise õpilasfirmade tiitli pälvis Eesti õpilasfirma Best Ice

Möödunud reedel osales mitu Eesti õpilasfirmat Soomes toimunud õpilasfirmade laadal, kus Kalevi kommide maitselist käsitööjäätist valmistav Best Ice tõi koju parima rahvusvahelise õpilasfirma auhinna.

Helsingi Kaari ostukeskuses toimunud laat oli Soome õpilasfirmade võistluse üks poolfinaalidest, kus osales kokku 85 noorte ettevõtet ligi 300 õpilasega. Neist 16 olid välismaised õpilasfirmad ning 17 Kesk-Läänemere ühisõpilasfirmade projekti raames loodud ettevõtted, kus tegutsemas õpilased korraga mitmest Läänemere riigist.

Eestist osales laadal kokku 10 õpilasfirmat. Ainukese välisfirmana pälviski auhinna Tallinna 21. Kooli õpilaste loodud Best Ice. JA Eesti direktori Kersti Loori sõnul on välislaatadel kindlasti raskem müüki teha kui kodumaal, kuid samas annab sellisesse võõrasse keskkonda paiskamine noortele hindamatu kogemuse.

Best Ice tegevjuht Merilin Priilinn-Türk nentis, et nad ei läinud Soome eesmärgiga müüa, vaid pigem sõideti naabrite laadale siiski rahvusvahelist kogemust saama ja end näitama. „Teises keeles müügi tegemisega harjusime kiiresti, aga kindlasti olid näiteks sealsed inimesed ja kliendid teistsugused ning nendega pidi ka teisiti suhtlema,“ märkis Priilinn-Türk. “Saime kohe ka mitu tungivat soovi, et me peaks hakkama ikka sealsetest kommidest jäätist tegema, sest soomlastele meeldivad ikkagi Soome kommid.“

Best Ice valmistab kodumaisetest kompvekkidest käsitööjäätist ning on pälvinud tunnustust juba mitmetelt Eestis toimunud õpilasfirmade laatadelt. Aasta parim Eesti õpilasfirma selgub maikuus toimuval suurel õpilasfirmade võistlusel.

Vaata galeriid õpilasfirmade laadast Kaari keskuses!

Kommentaarid