Avaleht Kultuur Tallinna Kammermuusika Festival tähistab 10. sünnipäeva suurejoonelise galakontserdiga
Tallinna Kammermuusika Festival tähistab 10. sünnipäeva suurejoonelise galakontserdiga

Tallinna Kammermuusika Festival tähistab 10. sünnipäeva suurejoonelise galakontserdiga

Tenso Euroopa Kammerkoor
Tenso Euroopa Kammerkoor

Algav Tallinna Kammermuusika Festival tähistab tänavu oma kümnendat sünnipäeva. Juubeli puhul toimub 21. augustil kell 19.00 Mustpeade majas galakontsert, kus tuleb esitamisele Chopini, Prokofjevi, Verdi, Liszti jpt heliloojate suurejooneline looming. 20. ja 21. augustil püstitatakse Vabaduse Väljakule festivali telk, kus toimuvad tasuta kontserdid igal täistunnil vahemikus kell 12.00-18.00.

„Festival on pühendunud kammermuusikale, mis on muusikute jaoks ülioluline žanr ning publiku jaoks intiimne võimalus oma meeli ülendada. Eesti tippsolistid kõrvuti mainekate välisesinejatega Euroopast, saavad võimaluse esitada oma lemmikheliloojate loomingut ning pakkuda seeläbi publikule nautimiseks oma interpretatsioonikunsti,“ rääkis festivali kunstiline juht Pille Lill.

„10 aastat järjest on meie fond esitlenud festivalil suurel hulgal Eesti tipp-soliste ning seoses juubeliga anname tänavu publikule võimaluse ühel kaunil augustikuu õhtul kohtuda tervelt 14 suurepärase muusikuga, nende hulgas Ivari Ilja, Oliver Kuusik, Irina Zahharenkova, Andreas Lend ja paljud teised,“ sõnas festivali korraldava Pille Lille Muusikute Fondi tegevjuht Leelo Lehtla.

Galakontserdil antakse juba kümnendat korda üle ka Marje ja Kuldar Sinki nimeline PLMF-i preemia „Noor Muusik 2014″, kelle kuulutavad välja pr Mari-Ann ja hr Tunne Kelam.

Tallinna Kammermuusika Festivali külaliste seas astub üles tunnustatud vanamuusikaansambel Ensemble Ausonia Belgiastja Amael klaveritrio Sloveeniast ning esmakordselt tuleb festivali raames esitamisele ka koorimuusika – rahvusvaheliselt tuntud Tenso Euroopa Kammerkoor kaunistab festivali 24. augustil Niguliste kirikus koos väljapaistva Läti dirigendi Kaspars Putninšiga.

20. ja 21. augustil Vabaduse Väljakule püstitatud festivali telgis astuvad üles erinevad Eestimaa muusikaõppeasutuste õpilased ja koorid. Tasuta kontserdid toimuvad igal täistunnil vahemikus kell 12.00-18.00.

Festivali peasponsoriks on Tallinna Vesi ja suurtoetajateks Silmet Grupp, Cramo, Piletilevi, Forum Cinemas ja AdNet Media.

Festivali täpse kava ja esinejate nimekirjaga saab tutvuda SIIN.

PLMF (Pille Lille Muusikute Fond) loodi 2003. aastal eesmärgiga toetada klassikalise muusika talente ning on siiani ainus mittetulunduslik ühing, mis on abiks järjepidevalt mitmete Eesti annete käekäigule, pakkudes neile esinemisvõimalusi erinevate riikide kontserdilavadel, täiendõpet nii eesti kui maailma tipp-pedagoogide juhendamisel jpm.

Puuduvad pildid selles galeriis.

Kommentaarid