Avaleht Eesti elu 30 riigi esindajad arutlevad Tallinnas vabatahtliku töö tuleviku üle
30 riigi esindajad arutlevad Tallinnas vabatahtliku töö tuleviku üle

30 riigi esindajad arutlevad Tallinnas vabatahtliku töö tuleviku üle

Erasmus+ noortevaldkonna riiklike agentuuride esindajad Brüsseli kohtumisel 13. veebruaril

Vahetult peale XII noorte laulu- ja tantsupidu kogunevad Tallinnas 30 riigi esindajad, et kolme päeva jooksul arutleda Euroopa vabatahtliku teenistuse tuleviku üle.

„Euroopa vabatahtlik teenistus on ühe EL poolt rahastatava võimalusena pakkunud 20 aasta jooksul nii noortele Euroopas kui väljaspool seda unikaalse rahvusvahelise kogemuse. Selle kaudu on kasvanud nii noorte kui neid vastu võtnud kohaliku kogukonna kultuuriteadlikkus kui noorte konkurentsivõime tööturul. Rohkearvuline osalejate hulk Tallinnas toimuval konverentsil annab kinnitust sellest, et teenistuse tuleviku vastu tuntakse suurt huvi kõikjal Euroopas,“ selgitas konverentsi korraldaja, SA Archimedese noorteagentuuri juht Reet Kost.

3.-5. juulil Tallinnas toimuval Euroopa vabatahtliku teenistuse tulevikukonverentsil arutletakse selle üle, milline saab olema teenistuse tulevik sh kuidas mõjutab seda uue EL programmi “Euroopa solidaarsuskorpus” tulek, aga samuti seda, kuidas suurendada vabatahtliku teenistuse rolli ühiskonna ühtsuse kasvatajana, muuhulgas erineva taustaga ja vähemprivilegeeritud noorte teenistusse kaasamise kaudu.

Delegatsioone on 30 riigist ja konverentsile oodatakse üle 150 osaleja. Lisaks Euroopa Liidu liikmesriikidele ka Euroopa Majanduspiirkonna, naabrus- ja partnerriikidest Albaaniast, Bosnia ja Hertsegoviinast, Jordaaniast, Marokost, Armeeniast ja Venemaalt.

Vabatahtliku tegevuse olevikust, tulevikutrendidest ja oma kogemusest kõnelevad konverentsil teiste hulgas Tallinn Music Weeki korraldaja Helen Sildna ja majandusekspert, ettevõtja ja rahvusvahelise spordivabatahtlike liikumise SCULT juht Ott Pärna. Konverentsil esineb ettekandega ka Londonis elav futuroloog ja kunstnik Adah Parris.

Kommentaarid