Avaleht Kultuur Kirjandus Kivastiku uus romaan: retk aega, kus olid pikad juuksed, tüdrukud ja Jenkki näts
Kivastiku uus romaan: retk aega, kus olid pikad juuksed, tüdrukud ja Jenkki näts

Kivastiku uus romaan: retk aega, kus olid pikad juuksed, tüdrukud ja Jenkki näts

Mart Kivastik esitleb värsket romaani “Taevatrepp” 27. septembril Tartus Taskus ja Tallinnas 18. oktoobril Viru keskuse Rahva Raamatus.

„Taevatrepp“ on romaan ajast, muusikast, sõprusest ja armastusest lapsepõlve ja tänapäeva Tartus. Viimsel hingetõmbel usaldab Uu kunstnikust sõber Georg saladuse, kuidas käia minevikus. Uu on insener ja imedesse ei usu, aga trikk toimib! Minevikus on mõnus, igavene suvi ja Procol Harum, pikad juuksed, tüdrukud ja Jenkki näts. Päriselus on sügis, sõbrad kiilakad ja kibestunud, tüdrukud abielus ja isa, kes vanasti oli spordimees, põeb Alzheimerit. Miski ei kisu siia tagasi. Lõpuks peab Uu siiski otsustama, kuhu jääda või kuidas üldse.

Esitlusel loeb katkendeid raamatust näitleja Andres Dvinjaninov. Autorit usutleb maastikuarhitekt Karin Bachmann.

Kivastikul on ilmunud romaan “Vietnami retsept”, mitmeid jutustusi, novellikogusid ja näidendeid. Viimane jutukogu “Armastuse vormid” ilmus 2017. aastal. Tema näidendeid on lavastatud paljudes teatrites, viimati 2018. aastal “Kostja ja hiiglane” Viinistul (R.A.A.A.M). Mart Kivastik on mängufilmide “Üks mu sõber” ja “Õnn tuleb magades” stsenarist ja režissöör.