Avaleht Kultuur Kirjandus Noortekirjanduse päev “Mina loen, aga sina?” Tallinna Keskraamatukogus
Noortekirjanduse päev “Mina loen, aga sina?” Tallinna Keskraamatukogus

Noortekirjanduse päev “Mina loen, aga sina?” Tallinna Keskraamatukogus

Teisipäeval, 21. septembril korraldab Tallinna Keskraamatukogu veebis eesti noortekirjanduse päeva „Mina loen, aga sina?”, mis on suunatud eelkõige vene keelt kõnelevatele noortele, aga toimub eesti keeles ja osalema on oodatud kõik huvilised.

Üritusel tutvustab kirjandusteadlane ja –terapeut Berit Kaschan kirjandusteraapiat ja viib läbi kirjandusteraapilise harjutuse. Eesti kirjanduse uurija Jaanika Palm teeb ülevaate eesti noortekirjandusest ja jagab palju põnevaid lugemissoovitusi. Kirjanik Sass Henno lahkab noortega vestlusringis „Kuidas elad, noor?” kirjanduses esinevaid muresid ja rõõme. Kirjaniku ja tõlkija Jelena Skulskaja teatritunnis toimub noortelt-noortele arutelu sellest, kuidas kujuneb luuletustest lavastus.

Kõigi vahel, kes lahendavad veebis eesti noortekirjanduse testi, jagavad sotsiaalmeedias postitust või laenavad 21. septembril Tallinna Keskraamatukogu osakondadest ja haruraamatukogudest noortekirjandust, loositakse välja Eesti autorite noorteraamatuid.

Osavõtt on tasuta. Loengutesse ja töötubadesse eelregistreerimine toimub e-posti aadressil vko@tln.lib.ee. Päevast toimuvat otseülekannet saavad kõik huvilised jälgida raamatukogu Youtube’i-kanalis.

Päeva korraldamist toetab Eesti Rahvakultuuri Keskus meetmest „Regionaalse kultuuritegevuse toetamine”.