Avaleht Eesti elu Otepää sissekirjutamiskampaania tõi juurde 46 elanikku
Otepää sissekirjutamiskampaania tõi juurde 46 elanikku

Otepää sissekirjutamiskampaania tõi juurde 46 elanikku

Otepää vald viis eelmise aasta 23. novembrist kuni 31.detsembrini  läbi vallaelanikuks registreerimise kampaaniat. Kampaaniaga lisandus 46 elanikku. Otepää vallas elab 01.01.2021 seisuga 6493 elanikku, mis on 12 inimest rohkem, kui eelmisel aastal sama ajaga.

Uute vallakodanike vahel loositi välja 3×500 eurot. Loosimine toimus 11.jaanuari vallavalitsuse istungil. Loosi tahtel said 500 eurot: Rita Paju, Elina Eensoo, Kersti Kraas. Loositi välja ka valla logoga meenete saajad. Valla logoga vihmavarjud said: Lennart Kivi, Ain Rästa, Liis Palu, Jaan Kõivistu, Sulev Sisask. Torusalli omanikeks said: Tiina Lall, Villy Toomsalu, Siiri Reinhold, Elvi Karon, Hannes Kruusimägi.

„Valdade ühinemisest alates on see esimene kord, kus ühendvalla rahvaarv on olnud plussis,“ märkis Otepää vallavanem Jaanus Barkala. „Eks see näitab seda, et Otepää vallas on loodud head tingimused elamiseks ja laste kasvatamiseks.“

Suurem maksulaekumine aitab vallal teha rohkem investeeringuid elukeskkonna parandamiseks, seda kasutatakse teede ja tänavate korrashoiuks, haridusasutuste ja koolide ülevalpidamiseks, lumetõrjeks, jne. Kampaania keskenduski eelkõige neile inimestele, kes elavad Otepääl, kuid pole veel vallakodanikud.