Avaleht Tunnustus Palju õnne! “Põlvamaa aasta isamaalisuse kandja” tiitli sai Põlva Kool
Palju õnne! “Põlvamaa aasta isamaalisuse kandja” tiitli sai Põlva Kool

Palju õnne! “Põlvamaa aasta isamaalisuse kandja” tiitli sai Põlva Kool

Värskas autasustati parimaid14. märtsil tähistati Värska Gümnaasiumis toimunud pidulikul koosviibimisel emakeelepäeva ning autasustati Isamaalise omaloomingu konkursil osalenud parimaid õpilasi. Koolide arvestuses sai kõige enam punkte ja rändauhinna “Põlvamaa aasta isamaalisuse kandja” Juhani enda hoolde Põlva Kool.

Konkursil osalejatel paluti mõtestada ja väljendada oma arusaama ning suhtumist Eesti Vabariiki, mille kodanikud ja elanikud nad on, samuti mõtiskleda omariikluse ja vabaduse tähtsusest laiemalt. Konkursil võtsid Põlvamaa õpilased omavahel mõõtu enda loodud isamaaliste joonistuste, luuletuste ja esseedega.

“Emakeelepäev on pühendatud meie keele väärtustamisele ja selle säilimisele. Kõige lihtsam viis seda teha on keelt pidevalt kasutada – isegi välismaal olles. Aasta alguses välja kuulutatud Isamaalise omaloomingu konkursi eesmärgiks on just loominguliselt mõtiskleda meie keele ja kodumaa tähtsuse üle. Hea meel on tõdeda, et ka tänavu oli osavõtt suur ning kokku saabus meile 110 joonistust, 60 luuletust ja 10 esseed,” sõnas Kaitseliidu Põlva maleva pealik major Janel Säkk, kes ka parimatele auhinnad üle andis.

Esseede kategoorias sai esikoha Kristo Kooskora Põlva Gümnaasiumist, teise koha Mattias Käärik Põlva Gümnaasiumist ning kolmanda koha väärilisena tunnustati Värska Gümnaasiumi õpilase Laura Kallari tööd.

5. – 6. klasside luule kategoorias sai enim punkte Getter Miida Kask Kanepi Gümnaasiumist, kellele järgnesid Osvald Nigola ning Maara Parhomenko Põlva Koolist.

7. – 9. klasside luule kategoorias tunnistati parimaks Birgit Rätsepp Orava Koolist, teise koha autasu pälvis Kirke Tammpere Räpina Gümnaasiumist ning kolmanda koha väärilisena tunnustati Laura Saunametsa luuletust Kanepi Gümnaasiumist.

Joonistuste kategoorias valiti parimaks Saverna Põhikooli õpilase Ruudi Utšenikovi töö, teise koha sai Merlis Musting Põlva Koolist ning kolmanda Anabel Meitsar Saverna Põhikoolist.

Kaitseliidu Põlva maleva eripreemiaga tunnustati Orava Kooli 9. klassi ning Põlva Maavalitsuse eripreemia pälvis Tõnn Raudoja.

Seitsmendat korda toimunud konkursi on ellu kutsunud Põlva maavanem ja Kaitseliidu Põlva malev.

Kommentaarid