Avaleht Eesti elu Presideni väitlusturniiril osales üle 200 noore üle Eesti
Presideni väitlusturniiril osales üle 200 noore üle Eesti

Presideni väitlusturniiril osales üle 200 noore üle Eesti

Väitlusturniir
Fotod: Markos Parve, Eesti Väitlusselts

Väitlusoskusi tasub juba noorena õppida, et argumenteerimine, teiste seisukohtade ärakuulamine ning väidete hindamine oleks edaspidi sisseharjunud mõttelaad, lausus president Kaljulaid eile presidendi väitlusturniiri finaalis.

President Kaljulaid tänas kõiki algajaid noori väitlejaid, kes turniiril osalesid ning Eesti Väitlusseltsi võistluse korraldamise eest. „Olen kindel, et selle väitlusturniiri läbinutest saavad edaspidi Eesti parimad väitlejad,“ lausus turniiri žüriis osalenud president Kaljulaid.

Väitlusturniir

Finaalvõistlusel väitles kaks võistkonda teemal „Võrdõiguslikkusesse uskuv naine peaks minema vabatahtlikult ajateenistusse“: Tallinna Inglise Kolledži võistkond (Anette Andresoo, Uku Urb, Karl Oskar Pungas) ning Gustav Adolfi Gümnaasiumi võistkond (Mia Maripuu, Hendry Ollin, Uko Rasmus Tiidemann). Kohtunikud valisid võitjaks Gustav Adolfi Gümnaasiumi võistkonna.

Väitlusturniir

Kersti Kaljulaid ja Siim Kallas näidisväitluse võitjat ei valitud 

Enne finaali pidasid Kersti Kaljulaid ja Siim Kallas näidisväitluse teemal “Tallinn tuleks euroraha jagamisel välistada”. Kaljulaidi paariliseks oli James Arney (Miina Härma Gümnaasium) ning Kallasel Markus Laanoja (Hugo Treffneri Gümnaasium), kes esindasid Eestit augustis Indoneesias peetud kooliväitluse maailmameistrivõistlustel. Loosi tahtel väitlesid Kallas-Laanoja jaataval ning Kaljulaid-Arney eitaval poolel. Näidisvõistluses võitjat ei valitud.

Osales ka vene emakeelega noori 

Seekord osales presideni väitlusturniiril üle 200 noore üle Eesti, sealhulgas ka palju vene emakeelega noori, mis tegi seekordsest turniirist suurima osavõtjate arvuga Eesti väitlusturniiri.

Eesti Väitlusseltsi ja Vabariigi Presidendi Kantselei koostöös kahe aasta tagant korraldatav presidendi väitlusturniir on mõeldud põhikooli- ja gümnaasiumiealistele algajatele väitlejatele, et populariseerida väitluskultuuri ja -oskusi.

Kommentaarid