Avaleht Kultuur Teater Suvi toob pöörase röövlimöllu vabaõhulavadele üle Eesti
Suvi toob pöörase röövlimöllu vabaõhulavadele üle Eesti

Suvi toob pöörase röövlimöllu vabaõhulavadele üle Eesti

Koguperelavastust „Röövel Hotzenplotz” mängitakse 12. juunist kuni 11. juulini vabaõhulavadel üle Eesti. 

Eelmisel suvel anti etendusi mitmel pool Eestis, kuid osa etenduskohti müüdi välja ning kõikjale ei jõutud. Nüüd võetakse ette uus ringreis, et lustakas koguperelavastus jõuaks võimalikult paljudeni. „Röövel Hotzenplotz” esietendus Ferdinandi saalis 15. septembril 2019, kuid lavastuse loojatel on algusest peale unistus mängida seda lugu ka vabas õhus. Nimelt tegutseb lavastuses rändtrupp, kes sõidab vankriga linnast linna ja etendab lugu röövel Hotzenplotzist, kasutades rütmipille, maske ja lennukat fantaasiat. 

Humoorika röövliloo tegevus areneb väikeses linnakeses, kus kõik paistab olevat imehästi, kuni hirmuäratav röövel Hotzenplotz murrab end vangimajast vabadusse ja pistab nahka kõik praevorstid ja hapukapsad, mis vanaema on Kasperlile ja Seppelile valmistanud. Nii saab alguse hoogne röövlijaht, kus vahetatakse maske ja rolle, nii et keegi ei pruugi olla see, kellena alguses paistab.

Noorsooteatri kunstilise juhi Mirko Rajase sõnul paneb vabas õhus mängimine tema lavastuse tõeliselt proovile. „Vabas õhus pole näitlejal toetuda muule kui oma sisemisele veendumusele ja partnerite usaldusele,” märkis Rajas. „„Röövel Hotzenplotz” on rajatud suuresti just mängulustile ja ansamblitundele. Usun, et olukord, kus igal etendusel peab kohanema uue mängupaigaga ning panustama publiku haaramiseks veelgi rohkem emotsionaalset jõudu, tuleb sellele lavastusele üksnes kasuks.”

Lavastus põhineb Otfried Preussleri raamatul „Röövel Hotzenplotzi uued seiklused”, mille on tõlkinud Vladimir Beekman. Dramatiseeris Priit Põldma, lavastas Mirko Rajas, lavakujunduse, kostüümid ja maskid lõi Kalju Karl Kivi. Lavastuses kõlavad lauluviisid on trupp loonud improvisatsioonidena luuletaja Helena Läksi sõnadele. Trummimänguoskusi on aidanud lihvida Reigo Ahven ning liikumisjuht on Hanna Junti. Mängivad Anti KobinGetter MeresmaaDoris TislarSander RoosimägiKarl Sakrits ja Risto Vaidla. Lavastus on suunatud kõigile teatrisõpradele alates 7. eluaastast.

Etendused toimuvad:

Laupäeval, 12. juunil kl 18 Märjamaa laululaval
Pühapäeval, 13. juunil kl 16 Iisaku laululaval
Reedel, 18. juunil kl 18 Antsla lauluväljakul 
Laupäeval, 19. juunil kl 18 Türi lauluväljakul
Reedel, 25. juunil kl 18 Kuressaare lossihoovis
Laupäeval, 26. juunil kl 15 Kärdla laululaval
Reedel, 2. juulil kl 18 Kadrina laululaval 
Laupäeval 3. juulil kl 18 Sadala kõlakojas
Pühapäeval, 4. juulil kl 16 Pärnu Koidula muuseumi hoovis
Neljapäeval, 8. juulil kl 18 Suure-Jaani lauluväljakul
Reedel, 9. juulil kl 18 Tartu lauluväljakul
Pühapäeval, 11. juulil kl 16 Jõhvi laululaval