Home Kultuur Teater Ugalas toimus F. Scott Fitzgeraldi “Sume on öö” esimene lugemine
Ugalas toimus F. Scott Fitzgeraldi “Sume on öö” esimene lugemine

Ugalas toimus F. Scott Fitzgeraldi “Sume on öö” esimene lugemine

Ugala proovisaalis algas töö maailmaklassikasse kuuluva F. Scott Fitzgeraldi ühe hinnatuima romaani “Sume on öö” põhjal sündiva lavastuse proovidega.

„Sume on öö” räägib ameeriklasest psühhiaatri Dick Diveri ja tema kaasmaalaste pillerkaaritavast elust 1920. aastate Euroopas. Meie ees avaneb pilt mitmekülgse seltskonna kirevatest päevadest ja öödest, aga ka särava fassaadi taga peituvast tühjusest, kus hõljuvad nii mõnedki täitumata soovid. „Sume on öö” on mitmeplaaniline lugu täis vastandeid ja konflikte; teos, kus põrkuvad kõrged sisemised ideaalid ja välise maailma hiilgus. Selles aimub nooruslik ülemeelikkus ja varastatud suudluse lubadus. Pillava õhustikuga lavastus on täis ajastu glamuurset vaimsust, mõrkjasmagusat romantikat, hullutavat tšarlstonit, armastuse võluvat valu ja kahtlustes vaevleva südame ängi – lüüriliselt, lendlevalt ja muidugi sumedalt.

Fitzgeraldi meistriteose toob Ugala suurele lavale Kaili Viidas (Endla teater) 6. novembril. Lavastuse kunstnik on Lilja Blumenfeld ja koreograaf Ingmar Jõela, muusikaline kujundaja Peeter Konovalov, valguskunstnik Sander Aleks Paavo, videokunstnik Margo Siimon. Laval: Rait Õunapuu, Marika Palm, Ilo-Ann Saarepera, Vallo Kirs, Jaana Kena, Andres Tabun, Janek Vadi, Ringo Ramul, Aarne Soro, Triinu Meriste, Vilma Luik ja Kiiri Tamm.