Avaleht Kultuur Eesti festivale tunnustati Euroopa kvaliteedimärgistega
Eesti festivale tunnustati Euroopa kvaliteedimärgistega
Kultuur
0

Eesti festivale tunnustati Euroopa kvaliteedimärgistega

0

EFFE Eesti festivalidEFFE Eesti Festivalikeskus koostöös Kultuuriministeeriumi ja Euroopa Komisjoni Eesti esindusega avaldas eile tunnustust Eesti kultuurivaldkonna festivalidele, mis pälvisid hiljuti EFFE (Europe for Festivals, Festivals for Europe) kvaliteedimärgise.

“Festivalid on väga olulised Eestile nii regionaalse arengu seisukohalt kui kultuurimaastiku mitmekesisuse ja tuntuse kandjatena,” ütles Kultuuriministeeriumi kunstide asekantsler Hillar Sein oma tervituses Euroopa kvaliteedimärgise pälvinud festivalide esindajatele. “Festivalid muudavad Eesti atraktiivseks reisisihtkohaks ning hoiavad meid rahvusvahelisel kultuurikaardil. Just rahvusvaheline olemus muudab festivalid üheks tugevaimaks valdkonna arengut tagavaks lüliks.”

EFFE diplomid
EFFE diplomid

“Õnnitlen kõiki Euroopa festivalide kvaliteedimärgi saajaid. Loodetavasti teeb üle-euroopaline tunnustus Eesti festivalid paremini nähtavaks ja toob kohale rohkelt publikut mujalt Euroopast,” lausus Euroopa Komisjoni Eesti esinduse juht Hannes Rumm.

Esmakordselt väljavalitud festivalid lisatakse kataloogi, mis on laialdaselt kättesaadav üle Euroopa nii füüsilisel kui digitaalsel kujul. “Festivale esitletakse kataloogis kui oma valdkonna edumeelsemaid Euroopas. Need on väljapaistva kunstilise kvaliteedi ning kogukondlikult määrava tähtsusega sündmused,“ sõnas EFFE Eesti Festivalikeskuse eestvedaja Leelo Lehtla.

Leelo Lehtla, Eri Klas, Villu Veski
Leelo Lehtla, Eri Klas, Villu Veski

2016. aasta lõpuni kehtiv kvaliteedimärgis omistati järgnevatele Eesti festivalidele: Arvamusfestival, Birgitta Festival, Disainiöö, Eesti Muusika Päevad, HeadRead, Jazzkaar, JJ-Street Baltic Session, Juu Jääb, Klavessiinifestival, Leigo Järvemuusika, Notafe, Pimedate Ööde Filmifestival, Priit Pärna Animafilmifestival, Prima Vista, Pärnu Filmifestival, Pärnu Muusikafestival Järvi Akadeemia, Rapla kirikumuusika festival, RäimeWest, Seto Folk, Tallinna Kammermuusika Festival, Tallinn Treff Festival, Tartu Tudengipäevad, Viljandi pärimusmuusika festival ja Viru Folk.

mm

Kommentaarid