Avaleht Eesti elu Aita leida nimi simulaatorbeebile! Auhinnad!
Aita leida nimi simulaatorbeebile! Auhinnad!

Aita leida nimi simulaatorbeebile! Auhinnad!

Pelgulinna sünnitusmaja koos Eestimaa Sünnitusmajade Toetusfondiga otsib nutikat nime hiljuti soetatud kõrgtehnoloogilisele vastsündinu-simulaatorile, millega haigla personal harjutab vastsündinute elustamist ja abistamist.

Kuna simulaatorbeebit saab muuta vastavalt soovile nii poisiks kui ka tüdrukuks, peab otsitav nimi olema sobilik mõlemale soole. Pakkuda võib ka hellitusnimesid.

Sünnitusmaja lastearst ja Pelgulinna simulatsioonikeskuse juhataja Ervin Saik ütles, et haiglal on olemas ka sünnitaja-simulaator, mis kannab tootja määratud nime Victoria. Äsja soetatud vastsündinu-simulaatori mudeli nimi on Super Tory, kuid arsti sõnul oleks parem, kui nimi oleks suupärasem ja loomulikum.

„Kuna simulatsioonõppuste eesmärk on harjutada erakorraliste olukordade lahendamist võimalikult realistlikult, siis tuleb püüda hetkeks unustada, et tegemist on nuku või mannekeeniga, kellega „mängitakse“. Meie uus simulaator on küll väga elutruu, kuid vahva nimi muudaks selle meie jaoks veelgi tõepärasemaks,“ märkis dr Saik.

Nimepakkumisi saab esitada 14. juunini. Lõpliku valiku konkursile esitatud nimede seast teeb toetusfondi ja Pelgulinna sünnitusmaja töötajatest koosnev žürii. Võitja kuulutatakse välja 18. juunil.

Väljavalituks osutunud nime pakkuja saab kingituseks ajakirja Pere ja Kodu aastatellimuse ning Lääne-Tallinna Keskhaigla uuringupaketi „Terviseaudit“ väärtuses 360 eurot.

Super Tory võimaldab harjutada praktilisi oskusi, näiteks vastsündinule veenitee rajamist, pleuradreeni paigaldamist, samuti südametöö, vererõhu ja kehatemperatuuri mõõtmist ning palju muud. Kuna simulaator imiteerib suurepäraselt reaalset vastsündinud patsienti, saab selle abil harjutada nii meditsiinimeeskonna koostööd, rolle abi andmisel ja infovahetust kui ka testida töökeskkonna praktilisust ja juhendite toimivust.

Tänu Eestimaa Sünnitusmajade Toetusfondi ja Armastanaidata.ee koostööle saab sel aastal osaleda vastsündinu elustamise simulatsioonõppustel kaheksa sünnitusosakonda üle Eesti. Toetusfondi tegevjuhi Raili Friedemanni sõnul on praegu käimas kampaania, mille abil loodab fond leida juurde püsiannetajaid. Just püsiannetuste kaudu koguneva raha eest saab fond pakkuda sünnitusosakondadele veelgi rohkem taolisi koolitusi ja toetada haiglaid hinnaliste aparaatide soetamisel.