Home Eesti elu Eesti riigipea NATO peasekretärile: mida tugevam on NATO, seda tugevam on kogu Euroopa julgeolek
Eesti riigipea NATO peasekretärile: mida tugevam on NATO, seda tugevam on kogu Euroopa julgeolek

Eesti riigipea NATO peasekretärile: mida tugevam on NATO, seda tugevam on kogu Euroopa julgeolek

„NATO on Atlandi-üleselt vabaduse ja julgeoleku hoidja, tänu millele saab Eesti ennast ka praeguses ohtlikus keskkonnas kindlana tunda. Viimane aasta on olnud väga raske, aga kui otsida sellest midagi positiivset, siis on NATO täna ühtsem kui kunagi varem, me oleme loomas tugevdatud kaitsehoiakut ning koondunud ühiselt Ukraina toetuseks,“ tunnustas president Alar Karis allianssi kohtumisel NATO peasekretäri Jens Stoltenbergiga, kes saabus Tallinna, et osaleda Eesti iseseisvuspäeva tähistamisel.

President Alar Karis kohtus NATO peasekretäri Jens Stoltenbergiga. Foto: Vabariigi Presidendi Kantselei/ Raigo Pajula

President Karis tõstis esile peasekretär Stoltenbergi panust NATO juhtimisel keerukas julgeolekuolukorras ning kinnitas, et tema kohalolek Eesti iseseisvuspäeval näitab, et oleme hästi kaitstud. „Euroopa Liit ja NATO sümboliseerivad meie jaoks vabadust,“ nentis riigipea.

President Alar Karis. Foto: Vabariigi Presidendi Kantselei/ Raigo Pajula

President Karis ja peasekretär Stoltenberg rääkisid olukorrast Ukrainas ning võimalustest suurendada ja koordineerida liitlaste sõjalist abi Ukrainale. „Ukrainas läheb praegu vabaduse rindejoon. Hea on näha, et kogu vaba maailm on koondunud Ukraina toetuseks,“ lausus Eesti riigipea.

Putin loodab, et Lääs väsib. Meie ei väsi. Me jätkame Ukraina toetamist igati ning oleme valmis pikaajaliseks pingutuseks.

„Putin loodab, et Lääs väsib. Meie ei väsi. Me jätkame Ukraina toetamist igati ning oleme valmis pikaajaliseks pingutuseks,“ tõdes president Karis. „NATO liitlased on Ukrainale andnud järjest tugevamat toetust ja ka praegu otsime selleks uusi võimalusi. “

Samuti räägiti Soome ja Rootsi loodetavasti peatsest liitumisest NATO, mis tugevdab allianssi veelgi.