Avaleht Kultuur Lisatud video! ERSO tähistab Eesti Vabariigi aastapäeva alternatiivse peoga
Lisatud video! ERSO tähistab Eesti Vabariigi aastapäeva alternatiivse peoga

Lisatud video! ERSO tähistab Eesti Vabariigi aastapäeva alternatiivse peoga

Sander MölderPäev pärast vabariigi aastapäeva korraldavad ERSO ja peosari TIKS elektroonilist ning orkestrimuusikat ühendava suursündmuse “Alternative Energy”, mille kava ja kontseptsiooni on koostanud dirigent Olari Elts. Üritus algab 25. veebruaril kell 19 Estonia kontserdisaalis ja jätkub hommikutundideni Teatris N099, kus DJde ja live-muusikutena astuvad üles orkestri kontsertmeister Triin Ruubel, direktor Kristjan Hallik ja mitmed teised orkestrandid.

DJ Peeter Ehala alustab publiku üleskütmist kontserdisaali fuajees juba enne kontserti, esmakordselt ühineb ERSOga elektronmuusik Sander Mölder, live-videolahendustega täiendab ettekandeid Alyona Movko. Avateosena tuleb ettekandele noore Eesti helilooja Marianna Liiki uudisteos “Motion in Oscillating Fields”. Kontserdi nimiteoseks on Ameerika helilooja Mason Batesi alternatiivenergia vajalikkusest ja kliimamuutustest kõnelev “Alternative Energy”, mille tarbeks on lavale koondatud hulk helitehnikat ning autolammutusest toodud erinevaid autoosi alates päevinäinud esitiivast kuni summutini. Publik saab kuulata ka Ameerika ühe parima orkestritundja John Adamsi teost “City Noir”, mis on kirjutatud urbanistliku filmimuusikana olematule filmile.

Kristjan Halliku sõnul on ERSO kui tulevikku vaatava orkestri rõhuasetused sel nädalal interdistsiplinaarsel koostööl ja altneratiivenergial. “Soovime publikule pakkuda tavapärasest erinevat kogemust,” lisab ta.

Kontserdile järgneval jätkupeol Teatris N099 tiksutavad publikut DJ Peeter Ehala, DJ Sander Mölder, DJ Johanna Mängel (Klassikaraadio), DJ-duo Triin Ruubel ja Kristjan Hallik (ERSO) ning live-muusikud Triin Krigul & Vambola Krigul ja ERSO NO’orte puhkpillimängijate kvintett.

Kontsert “Alternative Energy” kuulub ERSO “Tulevikumuusika” kontserdisarja, mida toetab Nelja Energia AS. Kontserdiga juhitakse tähelepanu taastuvenergia kasutamise olulisusele.

Vaata videot proovist!

LEAVE YOUR COMMENT

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga