Avaleht Keskkond IGA KILOGRAMM LOEB! Humana kogumistulemused purustavad rekordeid
IGA KILOGRAMM LOEB! Humana kogumistulemused purustavad rekordeid

IGA KILOGRAMM LOEB! Humana kogumistulemused purustavad rekordeid

IGA KILOGRAMM LOEB! Humana kogumistulemused purustavad rekordeidHumana on riideannetusi vastu võtnud esimese kaupluse avamisest 2001. aastal. Kogumine sai suurema hoo sisse alates 2007. aastast, kui Humana kauplustesse pandi üles kogumiskastid ning sellest alates on kogumine jõudsalt hoogu kogunud.

Suurim hüpe toimus aga tänu välikogumise alustamisele koostöös Tallinna Jäätmekeskusega, kes paigaldas Tallinna linnaruumi ja lähivaldadesse välikogumiskonteinerid, mille tühjendamise ja rõivaste käitlemise eest
vastutab Humana.

2014. aastal kogus Humana Eestis läbi kaupluste ja välikogumise, samuti koostöös Uuskasutuskeskuse ja teiste partneritega 535 tonni rõivaannetusi. 2015. aasta keskpaigaks on kogutud 75% eelmise aasta kogusest ehk 393 tonni, sellest 167 tonni välikogumise kaudu.

Keskkonnast hoolimine ja taaskasutuse väärtustamine ei ole hooaja trend vaid ainuvõimalik teguviis, et maakera ressurssidest jätkuks nii tänastele kui tulevastele põlvkondadele. Iga prügimäele saatmisest päästetud ja ümbertöötlemisele või taaskasutusse suunatud kilogramm tekstiili hoiab ära 4.2 kilogrammi CO2 paiskumise atmosfääri. Iga kilogramm loeb!

LEAVE YOUR COMMENT

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga