Avaleht Eesti elu Kevadtorm peetakse tänavu Kesk-Eestis
Kevadtorm peetakse tänavu Kesk-Eestis

Kevadtorm peetakse tänavu Kesk-Eestis

Kaitsevägi korraldab 21. aprillist 22. maini õppuse Kevadtorm, millel osaleb enam kui 10 000 sõdurit Eestist ja liitlasriikidest.

Esmakordselt on Kevadtormi põhifookus Kesk-Eestis: Rapla, Kehtna, Türi, Põhja-Pärnumaa, Põhja-Sakala, Viljandi. Väljaõpet viiakse läbi samuti Lääne- ja Lõuna-Eestis. Saaremaale sõitjad peaksid arvestama sellega, et Lääneranna vallas on Virtsu-Lihula-Vatla piirkonnas aktiivsemat kaitseväetegevust.

Õppusel harjutab kaitsevägi erinevate tasandite staabitöö protseduure ja juhtimisvõimet ning kaitseväe ja kaitseliidu tegutsemist koostöös liitlasüksustega kriisi ja sõjaaja ülesannete täitmiseks. Samuti kontrollitakse õppusega kaitseväe lahinguplaanide sünkroniseeritust, juhtimistasandite koostööd ja üksuste valmisolekut lahinguülesannete täitmiseks.

„Kevadtorm on oluline osa kaitseväe väljaõppetsüklist ning vajalik meie üksuste ja liitlaste koostöö arendamiseks. Kaitsevägi on ääretult tänulik kõikidele omavalitsustele ja maaomanikele, kes võimaldavad meil õppust oma maa-aladel korraldada, sest oma riigi kaitsmist on alati kõige parem harjutada võimalikult tõetruus keskkonnas,” ütles kaitseväe juhataja kindralmajor Martin Herem.

Kogu õppuse perioodil on üle Eesti tavapärasest rohkem kaitseväetehnikakolonnide liikumist, seetõttu tuleks Kevadtormi vältel olla liikluses veelgi tähelepanelikum ja jälgida muutuda võivat liikluskorraldust. Ka toob õppus kaasa kaitseväe ja liitlaste õhuvahendite aktiivsemat kasutamist.

Kaitsevägi annab endast parima, et mitte liigselt häirida õppuseala elanike argielu ja kasutada õppusealasid heaperemehelikult. Küsimuste ja tagasiside korral pöörduda julgelt õppusealal ringi liikuvate CIMIC-märgistust kandvate osalejate poole. Tsiviil-sõjalise koostöö (CIMIC) spetsialistidega saab kontakteeruda ka: kevadtorm@mil.ee.

Kevadtorm on Eesti kaitseväe iga-aastane lahingõppus. Esimene Kevadtormi õppus peeti 2003. aastal. Eelmisel aastal toimus õppus 29. aprillist 17. maini peamiselt Ida-Eesti piirkonnas.

LEAVE YOUR COMMENT

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga