Avaleht Eesti elu Korruptsioonivaba Eesti kogub annetusi riigihangete läbipaistvust suurendava rakenduse arendamiseks
Korruptsioonivaba Eesti kogub annetusi riigihangete läbipaistvust suurendava rakenduse arendamiseks

Korruptsioonivaba Eesti kogub annetusi riigihangete läbipaistvust suurendava rakenduse arendamiseks

Korruptsioonivaba Eesti arendab koostöös Open Knowledge Estonia, Justiitsministeeriumi ja Läti partneritega riigihangete läbipaistvuse suurendamiseks ja huvide konflikti avastamiseks rakendust Opener, millele 1. detsembril toimuvatel Annetamistalgutel annetusi kogutakse.

“Korruptsioonivaba Eesti osaleb Annetamistalgutel esmakordselt, kuid lähme kohe täispangale välja ja püüame aasta lõpuks kokku saada 35 000 eurot. Kogume annetusi uue rakenduse Opener loomiseks, mis leiaks üles seosed hanke- ja äriregistri ning erakondade rahastamise vahel. Näeme, et sellest rakendusest võidaks meie üldine majanduskekskond ja seda saaksid kasutada nii ajakirjanikud, akadeemikud kui ka ettevõtjad,” ütles Carina Paju.

Openeri beetaversioon on nähtav aadressil Opener.ee. Rakendus sai 120 kandidaadi seast Rahvusvahelise Valuutafondi ehk IMF-i stardirahastuse. Seda arendatakse koostöös Läti partneritega, tänu kellele annab rakendus ligipääsu ka Läti andmebaasidele.

“Kuigi Eesti on korruptsioonivabaduselt maailma tipus, usub 29% inimestest endiselt, et hanke- ja muude avalike lepingute saamiseks on Eestis levinud erakondadele annetuste tegemine. Selle probleemi lahendamisega nüüd tegelemegi. Me kutsume loodavat rakendust hellitavalt Openeriks, sest see avab seni avalikkuse pilgu eest varjul andmelaekad. Annetuste toel soovime lisada Openeri mitmeid filtreid ja automaatteavitusi, laiendada andmehulka kaugemale minevikku ja haarata jooksvalt olevikuks muutuvat tulevikku,” lisas Paju.

Väikeannetuste ja ettevõtetelt kogutavate annetuste kõrval osaleb meeskond World Justice Projecti ideekonkursil.