Home Haridus Lasterikaste perede liit otsib konkursiga “Hariv amps“ mänguasjaideid
Lasterikaste perede liit otsib konkursiga “Hariv amps“ mänguasjaideid

Lasterikaste perede liit otsib konkursiga “Hariv amps“ mänguasjaideid

Eesti Lasterikaste Perede Liit otsib ideekonkursiga „Hariv amps“ loovaid mänguasjaideid, mis aitaksid lastega peredel restorani või kohvikut külastades kvaliteetselt aega veeta.

„Teadlikult pole me seadnud konkursile mingeid piire. Julgustame mõtlema võimalikult loovalt ja kastist välja. Oluline on, et loodav mänguasi või tegevus annaks lastega peredele restorani ja kohvikut külastades lisandväärtust, arendades laste loovust, nutikust või peenmotoorikat ning julgustaks lapsevanemaid jätma nutiseadmed restorani minnes koju,“ rääkis Eesti Lasterikaste Perede Liidu president Aage Õunap.

„Mõistagi saab restorani minemisest hetkel vaid unistada, kuid loodetavasti saavad kõik Eesti toidukohad juba üsna varsti oma uksed taaskord avada. Selleks ajaks peaksid ka tegeluskomplektid valmis olema. Loodame siiralt, et nii restoranid kui ka pered võtavad need hästi vastu,“ lisas Õunap.

Mänguasjaideed valitakse välja kolmes kategoorias: esimene peaks kõnetama eelkooliealist, teine algklassiõpilast ja kolmas põhikooliõpilast. Üks inimene võib konkursile esitada ka rohkem kui ühe töö, kuid iga töö peab olema eraldi vormistatud.

Töö tuleb visandada digikujul või A4-formaadis paberile, mida täiendab kaaskiri, mis vastab küsimustele, kuidas mänguasja nimetada, kellele see mõeldud on, mida sellega teha saab, ja soovitus, millistest materjalidest võiks mänguasi tehtud olla. Osaleda saab 30. aprillini. Võitjad kuulutatakse välja 3. mail.

Osalema on oodatud kõik vähemalt 16-aastased Eesti inimesed, olgu selleks disainerid, oma ala professionaalid või antud vanusegruppi mahtuvad kooliõpilased. Ideed valitakse žüriiga koostöös välja kolmes kategoorias. Lisaks antakse välja eriauhind ehk rahva lemmik. Auhinnafond 1000 eurot jaguneb võrdselt nelja idee vahel.

Mänguasja ideekonkurss „Hariv amps“ on osa Eesti Lasterikaste Perede Liidu „Peresõbraliku toitlustusasutuse märgise“ kampaaniast, mille eesmärgiks on tunnustada peresõbralikke toidukohti üle Eesti ja väärtustada lastega peresid ühiskonna normaalse osana. Koroonast tingituna on kampaania pidanud mitu korda edasi lükkuma, kuid liidu esindajate sõnul loodetakse sellega algust teha suvel, kui nakatumisnäitajad on langenud ohutule tasemele. Algatust toetavad Pere Sihtkapital ja sotsiaalministeerium.