Home Eesti elu Riigikogu esimees Lauri Hussar: igaüks peab rahvuslipu väärtuseid edasi kandma
Riigikogu esimees Lauri Hussar: igaüks peab rahvuslipu väärtuseid edasi kandma

Riigikogu esimees Lauri Hussar: igaüks peab rahvuslipu väärtuseid edasi kandma

Riigikogu esimees Lauri Hussar sõnas Eesti lipu 139. sünnipäeva pidulikul lipuheiskamisel Toompeal, et igaühe ülesanne on rahvuslipu väärtuseid edasi kanda. Eesti lipp meenutab Riigikogu esimehe sõnul igaühe vastutust ning vajadust üksteist hoida ja toetada.

Foto: Erik Peinar, Riigikogu

„Meie lipp on olnud tunnistajaks meie rahva raskustele ja võitudele, meie püüdlustele ja saavutustele. See on rohkem kui lihtsalt kangas ja värv, see on meie uhkus ja sümbol, mis ühendab meid meie ajalooga,“ lausus esimees.

„Igaüks meist kannab vastutust selle eest, et meie riik ja ühiskond oleksid õiglased, avatud ja kaasavad,“ rääkis Hussar.

Igaüks meist kannab vastutust selle eest, et meie riik ja ühiskond oleksid õiglased, avatud ja kaasavad.

Foto: Erik Peinar, Riigikogu

Riigilipu heiskamise tseremoonial ütles õnnistussõnad Eesti Evangeelse Luterliku Kiriku peapiiskop Urmas Viilma. Tervituskõnega esines Eesti Lipu Seltsi esimees Jüri Trei.

Foto: Erik Peinar, Riigikogu

Lipu heiskamist assisteerisid Tallinna Inglise Kolledži ja Jakob Hurda nimelise Põlva Rahvahariduse Seltsi esindajad, keda Riigikogu ja Eesti Lipu Selts tänasid piduliku kandelipu kinkimisega.

Foto: Erik Peinar, Riigikogu

Kuberneri aeda olid üles rivistatud vahipataljoni, kaitseliidu, naiskodukaitse, noorkotkaste, kodutütarde, skautide, gaidide, koolide ning akadeemiliste ja isamaaliste ühenduste liputoimkonnad. Mängis Sõjaväeorkester ning laulsid Eesti Naislaulu Seltsi koorid.

Foto: Erik Peinar, Riigikogu
  • Eesti lipu päeva tähistatakse Eesti Üliõpilaste Seltsi sinimustvalge lipu õnnistamise aastapäeval. Esimene sinimustvalge lipp valmis 1884. aasta kevadel ning õnnistati ja pühitseti 4. juunil Otepää kiriklas. Tänavu möödub sinimustvalge lipu pühitsemisest 139 aastat.