Avaleht Kultuur SÕNADETA LAVASTUS I Lavale jõuab sõnadeta lavastus Betti Alveri luuletuse põhjal
SÕNADETA LAVASTUS I Lavale jõuab sõnadeta lavastus Betti Alveri luuletuse põhjal

SÕNADETA LAVASTUS I Lavale jõuab sõnadeta lavastus Betti Alveri luuletuse põhjal

Eesti Noorsooteatris esietendub pühapäeval, 4. oktoobril kl 15 sõnadeta väikelastelavastus, mille on Betti Alveri klassikaks saanud luuletuse „Tulipunane vihmavari” põhjal lavastanud Karl Sakrits.

Luuletus „Tulipunane vihmavari” jutustab elavalt loo lapse ülekeevast rõõmust uue, unistuste vihmavarjuga mängides ja lohutamatust valust, kui ta leiab selle katki murtuna. Karl Sakrits toob enda tõlgenduses teatrilavale kahe õe lapsepõlvemängud ja lusti, rõõmud ja tujud – ning vihma, mis kõneleb ladina keelt. Betti Alveri tuntud luuletuse põhjal on sündinud sõnadeta visuaalteatrilavastus, mis on mõistetav vaatajatele alates kolmandast eluaastast, nende seas ka neile, kes eesti keelt ei valda.

„Kirjanik Betti Alver on luuletajana mulle südamelähedane olnud juba lapsepõlvest,” ütles lavastaja Karl Sakrits. „Oleme mõlemad Jõgeva lapsed, ehkki sündinud ja elanud väga erinevatel aegadel. Ma ei ole Bettiga kunagi kohtunud, kuid tema luulet lugedes tunnen siiski, et oleme tuttavad.”

Betti Alver on rääkinud „Tulipunase vihmavarju” sünniloo kohta, et ta pole midagi juurde luuletanud, kõik juhtus täpselt nii nagu luuletuses kirjas on. „Mina siiski luuletasin juurde – enda ja näitlejate lapsepõlvemängude põhjal. Nii sündiski pea sõnatu lavastus, mis loodetavasti pakub palju rõõmu praegustele ja äratundmist endistele lastele,” ütles Sakrits.

Tulipunane vihmavari” esietendub 4. oktoobril 2020 Eesti Noorsooteatri ovaalsaalis. Autor on Betti Alver, dramaturg ja lavastaja Karl Sakrits, kunstnik Gerli Mägi, helilooja Vootele Ruusmaa ja valguskujundaja Triin Rahnu. Mängivad Laura Nõlvak ja Kaisa Selde.

LEAVE YOUR COMMENT

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga