Home Eesti elu Tallinna Talvefestival tähistab Muusikute fondi PLMF 20. aasta juubelit
Tallinna Talvefestival tähistab Muusikute fondi PLMF 20. aasta juubelit

Tallinna Talvefestival tähistab Muusikute fondi PLMF 20. aasta juubelit

14.-21.02 toimuva XVI Tallinna Talvefestivali raames tähistab Muusikute fond PLMF suurejoonelisel galal 19.02 Estonia Kontserdisaalis oma 20. aastapäeva. Kõrvuti koos suurel hulgal Eesti tippsolistidega esinevad galal Tallinna Muusika- ja Balletikooli sümfooniaorkester  Jaan Otsa dirigeerimisel. Öhtut juhib Margit Kilumets. 18.02 Raekojas astuvad ülesse ooperisolistid Lõuna-Koreast ja Itaaliast. Heateoalgatus “Tõsta pilk ja ava süda” kutsub toetama Eesti Vähiliitu liikuva kompuutertomograafi ostmiseks. Festivali korraldab Muusikute Fond PLMF, kunstiline juht on Pille Lill.

Keelpillikvartett Prezioso. Foto: Muusikute fond PLMF

“Juubelifestivali hõngu on tunda nii festivali ettevalmistustöödes kui muusikutega suhtluses,” ütleb PLMF looja ja kunstiline juht Pille Lill. “Estonia Kontserdisaali laval saab publik nautida suurel hulgal Eesti tippsoliste ning festivali kontserdid Tallinna Filharmoonia Mustpeade Majas, Tallinna Raekojas ja Rootsi-Mihkli kirikus aitavad praeguse aja meeleolu tõsta ning viia mõtted ilule ja armastusele.”

20. aastane PLMF on ainulaadne kodanikualgatuslik nähtus nii Eestis kui ka rahvusvaheliselt ning on pühendunud eesti muusikute toetamisele vanusepiiranguid arvestamata.
“Meie muusikaannete toetamine ja seeläbi eesti muusikaelu rikastamine on olnud minu missioon,” ütleb Pille Lill.

Irina Zahharenkova. Foto: Muusikute fond PLMF

Festivali avakontserdil Rootsi-Mihkli kirikus 14.02 kl 18 rõõmustame linnaelanikke ja külalisi traditsiooniliselt vaba sissepääsuga kontserdiga “Noored talendid söbrapäeval”, kus lavale astuvad Tallinna muusikakoolide noored anded. Mustpeade Majas 15.02 kl 18 esinevad Eesti parimad klaveriduod, Tallinna Raekojas 18.02 kl 18 ooperisolistid Itaaliast ja Lõuna-Koreast ning samas saalis lõpetab festivali 21.02 kl 18 keelpillikvartett Prezioso.

Suurejoonelisel galal Estonia Kontserdisaalis 19.02 kl 17 esineb koos muljetavaldava hulga Eesti tippsolistidega Tallinna Muusika- ja Balletikooli sümfooniaorkester, dirigendipuldis Jaan Ots. Lavale tulevad pianistid Irina Zahharenkova ja Ralf Taal, viiuldajad Anna-Liisa Bezrodny, Sigrid Kuulmann ja Kristina Kriit, sopranid Pille Lill, Maria Veretenina, Kristina Vähi, Maria Listra ja Marion Melnik, metsosopranid Kadi Jürgens ja Annaliisa Pillak, tenor Oliver Kuusik, bariton Aare Saal, bass Pavlo Balakin, organist Tiia Tenno, saksofonist Virgo Veldi, trompetist Neeme Ots ning duo Andreas Lend (tšello) ja Allan Jakobi (akordion). Õhtut juhib armastatud teletäht Margit Kilumets.

Jaan Ots. Foto: Muusikute fond PLMF

Festival teeb kummarduse maestro Jaan Räätsale ning mitmetes kavades kõlab tema looming.

  • Alates 2006. aastast on festival pööranud tähelepanu abivajajatele meie ühiskonnas ja PLMF on selleks loonud heateoalgatuse “TÕSTA PILK JA AVA SÜDA”, mis sel korral kogub vahendeid Eesti Vähiliidule liikuva kompuutertomograafi ostmiseks.PLMF eraldab selleks 20% festivali piletitulust ning kutsume häid inimesi ja organisatsioone ostma nii festivali pileteid kui ka annetama: MTÜ Muusikute täiendõppe keskus, EE037700771003227591, AS LHV Pank, märgusõnaga „Tõsta pilk ja ava süda“.
  • Festivali kava on nähtav https://plmf.ee/et/xvi-tallinna-talvefestival/
  • Piletid müügil hinnaga 10-30€ Piletilevis ja kohapeal.