Avaleht Kultuur TASUTA KONTSERT I Tallinna Kammerorkester annab oma 2020. aasta esimese kontserdi tasuta
TASUTA KONTSERT I Tallinna Kammerorkester annab oma 2020. aasta esimese kontserdi tasuta

TASUTA KONTSERT I Tallinna Kammerorkester annab oma 2020. aasta esimese kontserdi tasuta

Tallinna Kammerorkester annab oma 2020. aasta esimese kontserdi tasuta Kultuurikeskuses Kaja 11. jaanuaril kell 18. Kavas on Arvo Pärdi ning Hollywoodi ajaloo ühe kõige suurema filmihelilooja Erich Korngoldi looming.

Esitamisele tulevad Arvo Pärdi tuntud ja armastatud teosed „Fratres“ ja „Cantus Benjamin Britteni mälestuseks”. Mõlemas on kuulaja jaoks äratuntav heliloojale omane tintinnabuli-muusika ning need on Arvo Pärdi loomingust maailma kontserdilavadel ühed kõige rohkem mängitavad teosed.

„Fratrest” esitab solistina Tallinna Kammerorkestri kontsertmeister Harry Traksmann – meisterlikult ja ilma paatoseta, mis on selle muusika mängimisel vooruseks, nagu kirjutas kord Tallinna Kammerorkestri esinemist USAs Kennedy keskuses kuulanud Washington Posti muusikakriitik.

Kontserdi teises poole meeleoludes annab tooni Hollywoodi filmimuusika – kavas on Erich Korngoldi „Sümfooniline serenaad“. Korngold võib kõlada nagu filmimuusika, kuid tegelikult tuleb olla täpne – filmimuusika on see, mis kõlab nagu Korngold. Tema pärandit jagub filmitööstusesse kuni tänaseni.

Kontserti dirigeerib Risto Joost, keda seob orkestriga varasem tihe koostöö. Pileteid kontserdile on saadaval Piletilevist piiratud koguses.

LEAVE YOUR COMMENT

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga