Avaleht Kultuur Teater Ungari teatrifestival MITEM tähistab Eesti 100. juubelit R.A.A.A.Mi “Libahundiga”
Ungari teatrifestival MITEM tähistab Eesti 100. juubelit R.A.A.A.Mi “Libahundiga”

Ungari teatrifestival MITEM tähistab Eesti 100. juubelit R.A.A.A.Mi “Libahundiga”

Foto: Mats Õun

Viiendat korda toimuva Ungari rahvusvahelise teatrifestivali MITEM programmis on seekord esindatud ka Eesti teater. Festival toimub Budapestis, Ungari Rahvusteatris 16. – 28.aprillini.

Tänavu on viiendat korda toimuva Ungari teatrifestivali MITEM programmis Eesti esmakordselt esindatud ning seda lausa kahe teatri poolt. Kolmapäeval, 26.aprillil saab näha teatri R.A.A.A.M. lavastust “Libahunt”. Etendus toimub Ungari rahvusteatri suurel laval, kuhu mahub üle 600 vaataja.

Foto: Frol Podlesnõi

Läinud nädalal mängis Tallinna Linnateater Hilda Gobbi nimelises saalis  Elmo Nüganeni lavastust “Igatsus”.

Teatrile R.A.A.A.M. on MITEM juba üheksas festival, kuhu jakuut Sergei Potapovi lavastus “Libahunt” on kutsutud.  Varem on osaletud teiste seas Tšiili “Santiago MIL”, Serbia “SLAVIJA”, Peterburi “Balti maja”,Novosibirski “Trans-Siberian Express” ja Kaasani “Naurus” festivaliprogrammides.  Tänu mitmetele välisreisidele on August Kitzbergi näidendit “Libahunt” tõlgitud juba viite keelde, peatselt lisandub ka poolakeelne tõlge.

Foto: Frol Podlesnõi

Järgmisena saab etendust näha Eesti kultuuri päevadel Krasnojarskis, Moliere’i teatris Brüsselis, Moksva teatris “Na Strastnom” ja Eesti kultuuri päevadel Gdanskis.

Kommentaarid