Avaleht Kultuur Muuseumiööd “Öös on liikumist” külastas üle 70 000 muuseumisõbra
Muuseumiööd “Öös on liikumist” külastas üle 70 000 muuseumisõbra

Muuseumiööd “Öös on liikumist” külastas üle 70 000 muuseumisõbra

20. mail 14. korda Eesti Muuseumiühingu poolt korraldatav Muuseumiöö, mis kandis sel korral nimetust “Öös on liikumist”, tõi muuseumidesse soojal kevadõhtul üle 70 000 külastaja. Osales 188 mäluasutust.

“Muuseumid olid sel aastal eriti leidlikud ja pakkusid liikumisaasta raames väga erinevaid tegevusi ning eriprogramme. Kõige populaarsemad olid temaatilised ekskursioonid, kus sai targemaks ja samas ka vajalikud sammud tehtud. Eriti hoogsalt kasvatasid külastajanumbreid väiksed muuseumid. Eraldi tooksin välja Hiiumaa mäluasutused ning Valga muuseumi, esimene eristus osalenud mäluasutuste mitmekesisuse ja viimane põneva programmi poolest,” võttis Eesti Muuseumiühingu juht Anu Viltrop Muuseumiöö kokku.

“Publik on 1 eurose pileti samuti hästi vastu võtnud ning mitmed külastajad väitsid, et see on nende elu jooksul parim kulutatud euro. Võib julgesti väita, et muuseumikülastajad hindavad üha enam kvaliteetset sisu ning öö jooksul külastatakse 1-2 muuseumit, mis võimaldab pikemalt ühte valdkonda või näitusesse süveneda. See annab meile motivatsiooni järgmisel aastal Muuseumiööd taas veel paremini teha! Täname kõiki muuseumikülastajaid külastuste ja positiivse tagasiside,” lisas Viltrop.

  • Muuseumiöö raames sai soodushinnaga (koodiks MUUSEUMIÖÖ) soetada ka Muuseumikaarti. Seda võimalust kasutasid 1154 muuseumikülastajat (kokku on Muuseumikaarti müüdud üle 4000).