Avaleht Eesti elu Tartu koolid alustavad pärast vaheaega osalise kontaktõppega
Tartu koolid alustavad pärast vaheaega osalise kontaktõppega

Tartu koolid alustavad pärast vaheaega osalise kontaktõppega

Tartu linna üldhariduskoolides toimub järgmisel nädalal osaline kontaktõpe: kooli tulevad esimese kooliastme ehk 1.-3. klasside õpilased, ülejäänud klasside osas otsustavad koolid ise, mis vormis õppetöö korraldada, kuid koolides tuleb tagada hajutatus.

Tartu linnapea Urmas Klaasi sõnul on osalise kontaktõppega jätkamine praegu põhjendatud. “Pidasime nõu nii Terviseameti kui ka koolijuhtidega ja leidsime, et kui praegu alustada ettevaatlikult, siis ehk saame peagi jätkata täiemahulise kontaktõppega. Lisaks ei ole hetkel veel teada pühade ja koolivaheaja mõju nakatumisele,” lisas linnapea.

Kontaktõppe korraldamisel tuleb koolidel järgida koolimaja 50% täituvuse piirangut, et tagada siseruumides viibijatele nõutav hajutatus. Samuti tuleb vältida erinevate klasside segunemist, näiteks keeletundides, huviringides jm. Koolimaja siseruumides on tungiv soovitus kõigil maski kanda, v.a alla 12-aastased õpilased.

Koolid infomeerivad lapsevanemaid ja õpilasi hiljemalt 8. jaanuaril sellest, keda ja mis ajal kontaktõppele kutsutakse ning kuidas õppetöö on korraldatud.

Erivajadustega laste koolid (Tartu Kroonuaia kool, Tartu Herbert Masingu kool ja Tartu Maarja kool) jätkavad pärast koolivaheaega tavapärase õppetööga.

Koolide selline töökorraldus kehtib esialgu nädal aega (11.-15. jaanuaril) ning edasised otsused teeb linnavalitsus vastavalt Tartu linna nakatumisnäitajate muutumisele.