Avaleht Kultuur Film Mart Kivastiku film “Õnn tuleb magades” rändab Euroopas filmifestivalidel
Mart Kivastiku film “Õnn tuleb magades” rändab Euroopas filmifestivalidel

Mart Kivastiku film “Õnn tuleb magades” rändab Euroopas filmifestivalidel

Mart Kivastiku mängufilm “Õnn tuleb magades” valiti võistlema Mannheim-Heidelbergi filmifestivali rahvusvahelisse võistlusprogrammi.

Mannheim-Heidelbergi filmifestival Saksamaal on üks vanimaid filmifestivale maailmas ning toimub  66. korda. Mainekas festival on pühendatud autorikinole ja  uute talentide tutvustamisele.

Lisaks linastub 24. novembril “Õnn tuleb magades” Budapestis, kus esitletakse ka Mart Kivastiku ungarikeelset jutukogu “Breviarium”.  Tegemist on Eesti Instituudi Ungari esinduse ja kultuuriajakirja Pluralica eesti kirjanikke tutvustava miniantoloogiasarja seitsmenda köitega, mis sisaldab Mart Kivastiku seni ungari keeles avaldamata lühiproosat ning intervjuud autoriga.

Kivastiku filmi “Õnn tuleb magades” peategelaseks on neljakümnedates naine nimega Viivi, kes ühel hommikul avastab enda kõrvalt voodist tundmatu mehe. Paanikas naine püüab oma peas taastada eelmise päeva sündmusi. Selgub, et seljataga on elu halvemaid päevi: valutav õlg, tööle hilinemine, arsti diagnoos, korralik tüli apteegijuhatajast tšikiga, keda ta silmaotsas ei salli, ja kõige selle tagajärjel õhtu lõpp kõrtsis, kus ta mõistab, et võid olla nii korralik ja tubli, kui tahad, aga õnne peab ka olema. Mees, kelle Viivi linade vahelt leiab, on viiekümnele lähenev Andres, lahke loomuga kutseline äparduja, mees, kes ei suuda öelda “ei“. Ühel õhtul satub ta oma kodukõrtsis tantsima kena võõra naisega.Peaosi mängivad Katariina Unt ja Ivo Uukkivi. Teistes osades Tiit Sukk, Ita Ever, Katrin Pärn, Mari-Liis Lill, Ain Mäeots, Hannes Kaljujärv, Tiit Palu, Tõnu Oja jt.

Filmi stsenarist ja režissöör on Mart Kivastik, operaator Elen Lotman (ESC), kunstnik Toomas Hõrak, produtsent Anneli Ahven. Tootja Kopli Kinokompanii, kaastootja Vintage Pictures (Island).

Filmi valmimist on toetanud Eesti Filmi Instituut, Eesti Kultuurkapital, Tartu Filmifond, Islandi Filmifond ja Islandi Tagasimakse Fond.

“Õnn tuleb magades” esilinastus 13. oktoobril 2016 Tartus kinos Cinamon.

Hetkel on Mart  Kivastikul töös uus täispikk mängufilm “Sõdur”.
“Mu uue filmi lugu põhineb Eesti Vabariigi armee ülemjuhataja kindral Johan Laidoneri elulool, kes hukkus Siberi vangilaagris 1953. aastal. Võttesse plaanime minna juba  2018. aastal,” kommenteerib Kivastik oma järgmise filmi teemat. Filmi tootjaks on Kopli Kinokompanii.

Kommentaarid