Avaleht Eesti elu Tiit Terik: meretunnel tooks kasu kogu Eestile
Tiit Terik: meretunnel tooks kasu kogu Eestile

Tiit Terik: meretunnel tooks kasu kogu Eestile

Täna Helsingit külastav Tallinna linnavolikogu esimees Tiit Terik kohtus Eesti-Soome meretunnelit planeeriva konsortsiumi juhiga.

„Täna siin projekti üht juhtisikut Kustaa Valtoneni kuulates ja projekti eskiise vaadates kaldun uskuma, et see umbes 100 kilomeetri pikkune ja 15 miljardit eurot maksev tunnel saabki ühel hetkel teoks. Kas juba aastaks 2024, nagu innukad projektijuhid on lubanud või veidi hiljem, polegi hetkel väga oluline,“ sõnas Terik. „Oluline on see, et sellest tunnelist saavad kasu nii Tallinn koos lähivaldadega kui ka kogu Eesti. Mulle isiklikult mõte kaht pealinna ühendavast merealusest raudteetunnelist meeldib.“

Projekti vedav Finest Bay Area Development Estonia esitas mai alguses Eesti valitsusele taotluse tunneli ja sellega seotud tehissaare riigi eriplaneeringu algatamiseks.

Peter Vesterbacka ja Kustaa Valtoneni juhitav Finest Bay Area Development ja Touchstone Capital Partners sõlmisid märtsis 15 miljardi euro suuruse vastastikuste kavatsuste protokolli tunneli rahastamiseks, mille kohaselt antakse kolmandik rahastusest omakapitalina ja kaks kolmandikku laenuna.

Hiina fond saab vähemusosaluse ja kohustub andma projektile laenu. Varem on tunnelit nõustunud rahastama Dubai fond ARJ Holding 100 miljoni euro ulatuses.